Płoccy wioślarze po pierwszych zawodach Mistrzostw Polski

W miniony weekend odbyły się pierwsze w tym roku regaty wioślarskie. Na zawodach, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN, nie zabrakło płockich zawodników.

Od 13 do 16 sierpnia na jeziorze Gopło w Kruszwicy odbywały się pierwsze w tym roku regaty wioślarskie rangi mistrzowskiej na wodzie – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Po kilkukrotnym przeorganizowaniu kalendarza imprez, związanym z epidemią COVID-19, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zdecydował, że to właśnie te zawody będą rozegrane jako pierwsze.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka i PKN ORLEN, w rywalizacji wystartowali zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w trzech konkurencjach.

Najlepiej spisała się czwórka bez sternika: Oliwier Wiśniewski, Miłosz Wysocki, Wiktor Ossowski i Filip Supeł. Podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego, po zaciętej walce w finale zajęli piąte miejsce, z małą stratą do brązowego medalu.

W tym samym składzie, ze sterniczką Kingą Nowakowską zawodnicy wystartowali w konkurencji czwórek ze sternikiem, ale tutaj nie udało się wywalczyć miejsca w finale. Osada ostatecznie zajęła drugie miejsce w finale B, co uplasowało ją na 8., punktowanym miejscu.

Oliwier, Miłosz oraz Filip są uczniami Liceum Ogólnokształcącego im Stanisława Małachowskiego zaś Wiktor uczniem Technikum SMS w Zespole Szkół Technicznych. Kinga Nowakowska wystąpiła w tych zawodach w roli sterniczki, ale jest to dobrze zapowiadająca się skifistka, młodziczka. Na co dzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 18 i na pewno jeszcze przez dwa lata będzie startowała w kategorii młodziczek.

– Niezły występ zanotował nasz jedynkarz, Kuba Kalinowski, dla którego był to pierwszy start w regatach na skifie i miał najtrudniejsze zadanie, gdyż rywalizował wśród 24 skifistów. Po przedbiegach, repasażach i półfinałach wywalczył miejsce w finale C, gdzie był drugi, zajmując ostatecznie 14. pozycję, jednak w swoim roczniku był piąty i jeszcze w przyszłym roku może rywalizować w tej kategorii wiekowej z dużymi szansami na medal – relacjonuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

Kuba Kalinowski obecnie jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 16.

– Zawody pozostawiają niedosyt. Zabrakło medali, które co roku udawało się zdobywać, jednak ten rok, przez pandemię koronawirusa zmienił wiele w sporcie, w mentalności młodych sportowców, było trudno. Przed nami pozostałe zawody mistrzowskie, które zostały „zepchnięte” na wrzesień – zaznacza Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

We wrześniu mają się odbyć: MP Juniorów (5-6 września w Poznaniu); MP U23 (12-13.09 w Kruszwicy); MP Seniorów (19-20.09 w Poznaniu oraz MP w Sprincie (27.09 w Płocku).