REKLAMA

Zwycięski ostatni etap i trzecie miejsce ORLEN Team na mecie Rajdu Kataru

REKLAMA

ORLEN Team zakończył zmagania w Qatar Cross Country Rally 2019 na trzecim miejscu. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zwyciężyli we wtorkowym etapie i do końca walczyli o drugą pozycję w klasyfikacji.

Zawodnicy ORLEN Team przystępowali do finałowego etapu Rajdu Kataru ze stratą 3:14 minuty do zajmującego drugie miejsce Yazeeda Al-Rajhiego (Toyota Hilux). Przygoński i Gottchalk od początku OS-u narzucili wysokie tempo i na drugim punkcie kontrolnym przewodzili stawce. Przewaga Saudyjczyka topniała z każdym kilometrem, jednak ostatecznie udało mu się obronić pozycję w „generalce”. Strata załogi ORLEN Team na finiszu rajdu wyniosła jedynie 46 sekund.

– Na ostatnim odcinku Rajdu Kataru musieliśmy atakować, by przegonić Yazeeda. Startowaliśmy 2 minuty za nim, strata wynosiła 3 minuty, więc chcieliśmy go dogonić, wyprzedzić, a później jeszcze uciec. Udało się zrealizować plan pod koniec trasy, gdy Yazeed zatrzymał się, żeby zmienić koło. Minęliśmy go i zaczęliśmy szybko uciekać do mety. Zabrakło nam około 40 sekund, żeby z nim wygrać. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa w odcinku i dobrego tempa, które na nim utrzymywaliśmy oraz z trzeciego miejsca w rajdzie – mówił Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Zwycięzcą Qatar Cross Country Rally 2019 po raz szósty został Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux). Katarczyk prowadził od pierwszego etapu i w kolejnych dniach pewnie kroczył po pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Rajd Kataru słynie z niezwykle wymagającej nawigacyjnie trasy, więc był to dobry test dla załogi ORLEN Team, do której w tym sezonie dołączył nowy pilot Timo Gottschalk.PowiązaneTematy

– Rajd Kataru jest najtrudniejszy pod kątem nawigacyjnym w całym cyklu. Cieszy mnie, że współpraca z Timo układała się bardzo dobrze, zwłaszcza, że był to dla nas pierwszy wspólny rajd. Timo dobrze mnie prowadził i sam przyznał, że miał dużą frajdę z jazdy – o to właśnie chodzi. Jesteśmy zadowoleni z całego rajdu, mimo dwóch przygód z dużą liczbą przebitych opon. Musimy trochę popracować nad ustawieniami zawieszenia, żeby dało się jeszcze szybciej jechać. Za dwa tygodnie wracamy w ten region na zawody Dubai Baja – dodał Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Rajd Kataru otworzył cykl pięciu rajdów w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych. Rozgrywający się w dniach 7-9 marca Dubai Baja, będzie pierwszym występem załogi ORLEN Team w Pucharze Świata FIA w rajdach baja, który w tym sezonie tworzy osobną rywalizację.

Wyniki Qatar Cross Country Rally 2019:

 1. Nasser Saleh Al Attiya
  Matthieu Baumel
  Toyota Hilux 13:18:44
 2. Yazeed Mohammed Alrajhi
  Dirk Von Zitzewitz
  Toyota Hilux Overdrive 13:29:54
 3. Jakub Przygonski
  Timo Gottschalk
  MINI John Cooper Works Rally 13:30:40
 4. Vladimir Vasilyev
  Konstantin Zhiltsov
  Bmw X3Cc 14:14:32
 5. Yasir Hamad Seaidan
  Laurent Lichtleuchter
  Xraid Mini 14:52:42
 6. Bernhard Ten Brinke
  Tom Colsoul
  Toyota Hilux Overdrive 16:16:18
 7. Reinaldo Marques Varela
  Gustavo Souza Gugelmin
  Canam Maverick 19:14:08
 8. Fedor Vorobyev
  Kirill Shubin
  Canam Maverick 21:47:20 (18:00)
 9. Camelia Liparoti
  Max Delfino
  Yamaha Yzx1000R 23:05:26 (49:00)
 10. Eugenio Amos
  Sebastian Delaunay
  Ford 2Wd Buggy 111:09:38 (92:10:00)