ZUS zaprasza na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obchodzony corocznie w maju Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych stał się znakomitą okazją do zorganizowania 21 maja (środa) w godz. 9-14 we wszystkich jednostkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych.

Dzień ten jest okazją do upowszechnienia informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywności zawodowej.

Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ekspertów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka. Planujemy w tym dniu wizytę studentów Wydziału Pielęgniarstwa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy będą badać poziom cukru we krwi, mierzyć ciśnienie, wzrost i wagę ciała. Gośćmi Zakładu będą także przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, prezentujący swoje rękodzieła.

Do dyspozycji naszych klientów udostępnione zostaną aktualne poradniki, ulotki i broszury dotyczące działalności ZUS.

Zachęcam Państwa do uczestnictwa w Dniu Otwartym dla Osób Niepełnosprawnych, zapraszam do odwiedzenia w tym Dniu Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płocku przy al. Piłsudskiego 2 B.

Barbara Smardzewska-Czmiel
Rzecznik Prasowy O/ZUS w Płocku

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji