REKLAMA

ZUS zachęca do bezgotówkowych emerytur

REKLAMA

W płockim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jedynie 62,6 proc. emerytów i rencistów otrzymuje świadczenia ZUS za pomocą przelewu na rachunek bankowy. W związku z tym, ZUS oraz Bank BPH rozpoczęły współpracę, która ma na celu zachęcenie emerytów i rencistów do bezgotówkowego pobierania świadczeń z ZUS oraz korzystania z usług bankowych.

Zwycięzcą konkursu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na opracowanie i realizację działań, które mają zachęcić emerytów i rencistów do bezgotówkowego pobierania świadczeń, został Bank BPH. Teraz emeryci i renciści, zakładający konto, na które każdego miesiąca wpływać będą świadczenia z ZUS, przez dwa lata nie będą ponosić żadnych opłat za jego prowadzenie. Żadne opłaty nie będą również pobierane za przelewy krajowe, wykonywane w oddziale banku, przez telefon lub Internet.

PowiązaneTematy

Brak opłat dotyczy również wypłat gotówki z bankomatów w całym kraju, realizację zleceń stałych i polecenia zapłaty. Bezgotówkowe jest także wydanie, obsługa i wznowienie karty płatniczej do konta. Płacącym kartą za zakupy w aptekach emerytom i rencistom, bank będzie zwracał 5 proc. wydatków, do kwoty 30 zł miesięcznie przez 24 miesiące od daty założenia rachunku. Seniorzy posiadający Kapitalne Konta mogą ubiegać się o dodatkowe środki w postaci limitu na koncie osobistym do kwoty 2,5 tys. zł – bez poniesienia kosztów opłat za przyznanie i coroczne odnowienie. Emeryci i renciści mogą korzystać również z bezpłatnych powiadomień SMS, dzięki którym można np. otrzymać informację o pojawieniu się emerytury na koncie.

– Ze specjalnej oferty banku mogą skorzystać osoby, które spełniają kilka szczególnych warunków. Warunkami tymi są: ukończenie 55. roku życia, w okresie od stycznia do kwietnia 2015 r. nie posiadanie konta w Banku BPH i między 1 kwietnia 2015 r. a 31 marca 2017 roku założenie Kapitalnego Konta wraz z kartą oraz zapewnienie wpływów na to konto z tytułu świadczenia emerytalnego bądź rentowego – poinformowała nas rzecznik prasowy ZUS w Płocku, Barbara Smardzewska-Czmiel.

– Informacje o koncie bankowym oraz o korzyściach płynących z jego korzystania, a także o ofercie banku znajdują się na stronie internetowej ZUS. Ponadto, dodatkowe informacje można uzyskać w wydawnictwach i placówkach ZUS na terenie całej Polski, w tym także w płockim oddziale Zakładu oraz podległych mu jednostkach terytorialnych – dodała.