REKLAMA

Zróbmy kolejny krok naprzód – spotkanie ze Skopje już w sobotę

REKLAMA

W najbliższą sobotę w płockiej Orlen Arenie dojdzie do ważnego spotkania w ramach 1/8 EHF Velux Champions League. Wisła Płock podejmować będzie ekipę Mistrza Macedonii – Vardar Skopje. 

To spotkanie dla podopiecznych Manolo Cadenasa będzie najważniejszym meczem w tym sezonie, a kto wie, może nawet w historii klubu. Jednak nie wolno nam zapominać, kto w sobotę, 14 marca, stanie po drugiej stronie barykady. O ile sama nazwa Vardar nie robi większego wrażenia, o tyle skład tego zespołu może robić wrażenie. Takie nazwiska jak: Arpad Sterbik, Nemanja Pribak, Blazenko Lacković, Igor Karacić, Segei Garbok, Timur Dibirov, Petar Angelov, Mikhail Chipurin, Alex Dujshebaev i powracający po kontuzji Matjaz Brumen powinien znać każdy, kto zna się na szczypiorniaku. Wraz z ekipą z Macedonii, do Płocka powinna zawitać grupa około 150 fanów Vardaru, co tylko doda kolejnego smaczku temu wydarzeniu. Trenerzy i zawodnicy Vardaru zapowiadają walkę do upadłego i zapewniają, iż ich forma stale rośnie. Vardar w tym sezonie tylko pięć razy schodził z parkietu bez zdobyczy punktowej, ale pokonały ich naprawdę niezłe zespoły, takie jak Zagrzeb, Meskhov i trzykrotnie MKB Veszprem (7 marca jednak Vardar zrewanżował się Mistrzom Węgier i wygrał we własnej gali 28:21).

Wisła ma swoje małe problemy, ale są one naprawdę bardzo małe. Forma rośnie, ale niestety, zabraknie w tym spotkaniu nadal kontuzjowanych: Adama Wiśniewskiego, Miljana Pusicy i Tiago Rochy, który złamał kość śródręcza i, podobnie jak Miljan, nie zagra do końca sezonu. Jednak nie można się martwić tymi brakami kadrowymi, ponieważ jeśli chcemy być uznawani za europejską czołówkę, to musimy sobie radzić z przeciwnościami losu.

Wisła w tym sezonie w Lidze Mistrzów raz schodziła z własnego parkietu ze spuszczoną głową, pokonał nas tylko KIF Kolding. Natomiast Vardar uległ tylko ekipie MKB Veszprem. Dlatego liczymy na kolejne zwycięstwo Nafciarzy, by przed rewanżem droga awansu do kolejnej rundy była nadal sprawą otwartą.Średnia zdobywanych bramek obu zespołów w LM:
Vardar – 31,3
Wisła – 28,8

Średnia traconych bramek obu zespołów w LM:
Wisła – 28
Vardar – 28,9

Wisła Płock – Vardar Skopje 14.03.2015 r. godzina 20.45. 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU