Zrnić i Kević już trenują

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vedran Zrnić i Janko Kević odbyli w środę swój pierwszy trening w barwach Orlen Wisły Płock. – Dla mnie to wielka zmiana – powiedział Zrnić. – W Niemczech wygrałem już prawie wszystko, teraz te sukcesy chcę powtórzyć z Orlen Wisłą Płock – dodał doświadczony skrzydłowy.

– Po siedmiu latach opuściłem Bundesligę i z pewnością jest to dla mnie coś nowego – powiedział po zakończonym treningu Vedran Zrnić. – W Niemczech wygrałem już prawie wszystko, teraz te sukcesy chcę powtórzyć z Orlen Wisłą Płock. Dodatkowo praca z takim szkoleniowcem, jak Manolo Cadenas, to wyzwanie dla każdego piłkarza. Podobnie jest ze mną. Liczę, że znajdę uznanie w jego oczach i będę mógł za to odwdzięczyć się na boisku. Miałem kilka ofert z innych klubów, ale to Wisła może zapewnić mi taki poziom, jakiego oczekuję. Klub ma swoje ambicje, cele i gra Lidze Mistrzów.

Jak przypomina oficjalny serwis Nafciarzy, Zrnić o miejsce w składzie będzie rywalizował z Valentinem Ghioneą, który znajduje się w szczytowej formie. – Przez pięć lat w Słowenii, a następnie w Niemczech na prawym skrzydle grałem praktycznie sam i wiem doskonale, jak duże są to obciążenia, tym bardziej, że klub gra na trzech frontach. Będę się starał pomóc Valiemu utrzymać tą wysoką jakość na naszej pozycji – kontynuuje Chorwat, którego kontrakt obowiązuje do końca obecnego sezonu – Moja przyszłość póki co związana jest z Płockiem. Jeśli będę tutaj potrzebny, to zostanę. Problemem jest rozłąka z moją rodziną, którą zostawiłem w Chorwacji, ale chcę się w pełni skoncentrować na piłce ręcznej.

Swój pierwszy trening odbył też Janko Kević. –  Jestem bardzo szczęśliwy, że taki klub jak Orlen Wisła zainteresował się moją osobą – powiedział serwisowi SPR Wisła Płock Janko Kević – To dla mnie wielka szansa na pokazanie się i mam nadzieję, że ją wykorzystam. Znałem Orlen Wisłę, a w Internecie uzupełniłem swoją wiedzę. Obejrzałem kilka jej meczów, byłem pod wrażeniem atmosfery w hali. Oczywiście skontaktowałem się również z Marinem Sego, który przekazał mi same dobre wieści o klubie. Wiem, że póki co moja umowa z klubem obowiązuje przez miesiąc, ale moim celem na najbliżej dni jest przekonać do siebie trenera Cadenasa oraz publiczność.

Głównym zadaniem Kevicia będzie odciążenie na środku rozegrania Petara Nenadicia oraz Nikolę Eklemovicia – Będę się starał pomóc im najbardziej, jak mogę – powiedział Chorwat. – Jak ja wchodziłem dopiero to poważnej piłki ręcznej, Nikola był jednym z najlepszych rozgrywających w Europie. Widziałem sporo jego meczów i wiem, że dużo mogę się od niego nauczyć.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji