REKLAMA

Żołnierz WOT zatrzymał pijanego kierowcę. „Uznałem, że muszę go zatrzymać zanim kogoś zabije”

REKLAMA

Ponad 3 promile alkoholu stwierdzono u mężczyzny, który jechał samochodem po ulicach Bodzanowa. Dzięki odpowiedzialnej postawie żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, kierowca nie zrobił nikomu krzywdy.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek, 3 listopada br. wczesnym popołudniem.

– Właśnie szarpałem się z kompletnie pijanym kierowcą przed sklepem w Bodzanowie – napisał do nas czytelnik. – Zabrałem mu kluczyki i zadzwoniłem po patrol policji. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i jeździł samochodem – napisał do nas pan Marcin.

Jak opowiada, widząc co się dzieje, podbiegł do samochodu i przez otwartą szybę wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a następnie zablokował drzwi, żeby kierowca nie uciekł.

– Jestem żołnierzem w WOT i chociaż nie byłem na służbie uznałem, że muszę zareagować i obezwładnić tego człowieka, zanim kogoś zabije – tłumaczy pan Marcin, który podjął interwencję pomimo, że w tym momencie był w pracy (pracuje jako przedstawiciel handlowy) i mógł ponieść konsekwencje od pracodawcy.

– Jako żołnierz i obywatel spełniłem swój obowiązek – tłumaczy skromnie. – Zresztą, nasze motto Żołnierza WOT jest jasne: „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” – wyjaśnia.Informacje potwierdza Komenda Miejska Policji w Płocku.

– Dzisiaj po południu w Bodzanowie na jednej z ulic płocczanin zauważył kierującego citroenem, którego stan trzeźwości miał wiele do życzenia. Bez chwili wahania mężczyzna postanowił zatrzymać pojazd, aby jazda nietrzeźwego kierowcy nie miała tragicznego finału na drodze. Kiedy kierujący citroenem zatrzymał się, natychmiast podbiegł do niego płocczanin i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalsza jazdę – przekazała nam mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził przypuszczenia płocczanina, którym jest żołnierz 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku.

– Badanie policyjnym alkomatem 62-letniego mieszkańca gminy Bodzanów wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Amator jazdy „na podwójnym gazie” za swój czyn już wkrótce odpowie przed Sądem. Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Płocka, który zatrzymał pijanego mężczyznę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – podsumowuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU