REKLAMA

Zobacz, jak wygląda nowa wieża ciśnień [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

Zakończył się kolejny etap remontu wieży ciśnień. Z konstrukcji budowli zniknęły rusztowania i widać już jak wyglądać będzie ta wyjątkowa atrakcja miasta. Przyjrzeliśmy się jej bardzo dokładnie.

Remont prawie 120-letniej wieży ciśnień rozpoczął się w lipcu 2012 roku. Niszczejący budynek miał zmienić się w jedną z największych atrakcji w mieście – odrestaurowana konstrukcja zachęcać miała m.in. pięknym punktem widokowym. Koniec prac zaplanowano na końcówkę ubiegłego roku. Nie udało się tego zrealizować, lecz, jak usłyszeliśmy w Wodociągach Płockich, zmierzają one ku końcowi. 

PowiązaneTematy

Zakończył się kolejny etap odnawiania wieży. – Prace zewnętrzne zostały ukończone niemalże w stu procentach – powiedział Tomasz Strzałkowski z Wodociągów Płockich. – Zostały jeszcze szczegóły, typu kosze na śmieci. Niemniej teraz większość prac będzie toczyło się wewnątrz.

Konkretna data zakończenia inwestycji nie jest jeszcze znana. Zniknęły jednak rusztowania, przykrywające konstrukcję wieży. Teraz każdy może podziwiać ją w pełnej okazałości. My też niezwykle dokładnie przyjrzeliśmy się nowej wieży ciśnień – od samego jej wierzchołka. Zobaczcie na filmie poniżej, jaki widok będą mieli klienci kawiarni, która ma powstać na szczycie wieży.