REKLAMA

Znów zgłoszenie ładunku wybuchowego w płockim sądzie [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W środę rano otrzymaliśmy od czytelnika informację, że przy sądzie na Pl. Narutowicza w Płocku jest prowadzona jakaś akcja. – Czyżby pożar w sądzie? – pytał. Okazuje się, że ponownie zgłoszono podłożenie ładunku wybuchowego.

Informację od czytelnika potwierdziliśmy u dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Jest podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego, ale o szczegóły proszę pytać policję – usłyszeliśmy.

W tym czasie otrzymaliśmy informację od płockiej straży miejskiej.

PowiązaneTematy

– Dwa radiowozy straży miejskiej udają się właśnie przed Sąd Rejonowy w Płocku, w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia – napisała Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku. – Monitoring miejski otrzymał informację od straży pożarnej, że wpłynęło zgłoszenie o domniemanym podłożeniu ładunku wybuchowego w sądzie – wyjaśniła rzecznik.

Nieco więcej informacji otrzymaliśmy od rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Około godz. 8.35 oficer dyżurny naszej jednostki otrzymał z centrum powiadamiania ratunkowego informację, że do wydziału karnego Sądu Okręgowego w Płocku zadzwonił mężczyzna z informacją, iż w budynku sądu jest ładunek wybuchowy. Na tę chwilę prezes sądu nie podjął decyzji o ewakuacji osób przebywających w budynku. Na miejsce zostaną skierowani policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego – wyjaśnia sierż. sztab. Marta Lewandowska.Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Aktualizacja

Przed godz. 11 otrzymaliśmy informację od rzecznik płockiej policji.

– Zakończono działania w sądzie, nie znaleziono materiału wybuchowego. Na tym nasza praca się nie kończy, automatycznie po zgłoszeniu podjęto szereg czynności, w tym operacyjnych, które mają doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawcy fałszywego alarmu, za który kodeks karny przewiduje karę poznawania wolności od 6 miesięcy do 8 lat – wyjaśnia sierż. sztab. Marta Lewandowska.