REKLAMA

Znów porzucono szkodliwe odpady. Sprawę przejęła prokuratura

REKLAMA

Tym razem na terenie gminy Staroźreby porzucono nielegalne odpady. Podobnie, jak w poprzednich przypadkach, ogromne pojemniki typu mauzer pozostawiono na prywatnym terenie.

Podobnie jak w gminie Słupno, Wyszogród czy Bodzanów, na prywatnym terenie w gminie Staroźreby (powiat płocki) pozostawiono pojemniki typu mauser, w których znajduje się nieznana substancja.

– W sobotę, 16 października przed południem zgłosił się do nas właściciel posesji w miejscowości Nowy Bromierzyk – mówi Marta Lewandowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Znalazł na niej ponad 20 zbiorników typu mauzer. W każdym z nich mieści się tysiąc litrów płynu substancji nieznanego pochodzenia – wyjaśnia.

Teren, na którym właściciel znalazł pojemniki, jest nieogrodzony, zadrzewiony. Kiedyś znajdowała się tu żwirownia. Obecnie teren jest zabezpieczany przez policję, sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Ktoś porzucił ciężarówkę na parkingu. W środku 15 tys. litrów kwasopochodnej substancjiW przypadku poprzednich zdarzeń biegli stwierdzili, że znaleziona substancja to kwas siarkowy. Jest on szeroko stosowany w przemyśle, niemożliwa jest więc identyfikacja z jakiego konkretnie zakładu produkcyjnego czy miejsca pochodzi.

Przypomnijmy, pod koniec marca br. ktoś porzucił samochód ciężarowy w gm. Słupno, w którym znajdowało się 15 zbiorników po 1000 litrów substancji, w tym kilka rozszczelnionych. Podobną naczepę pozostawiono na terenie, należącym do tej samej, rodzinnej firmy w gm. Wyszogród. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 31 i 47 lat. Są to mieszkańcy Płocka. W maju br. natomiast kilkanaście podobnych pojemników znaleziono na terenie gm. Bodzanów.

Śledztwo prokuratury w gminie Bodzanów – znaleziono kolejne pojemniki z odpadami [FILM]

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Cicha woda says:

    Trzeba zapytać Pana Peterę On na pewno wie kto i kiedy to porzucił A może nawet on sam?

  2. Niech zgadnę: says:

    Z Reichu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU