Znów metoda na wnuczka. Ukradli kilkanaście tysięcy złotych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

9 kolizji, w tym 8 w Płocku odnotowano minionej doby. Znów okazuje się jednak, że – pomimo apeli – seniorzy dają się nabrać oszustom, którzy stosują metodę “na wnuczka”.

W ostatni dzień maja w Płocku przy ul. Lotników ponownie doszło do oszustwa metodą na wnuczka.

– Oszuści wykorzystali typową historię o wnuczku, który miał wypadek, ale może uniknąć odpowiedzialności, jeżeli zapłaci pieniądze – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Pokrzywdzona seniorka zgodziła się na przekazanie pieniędzy kurierowi, który pojawił się w jej mieszkaniu – dodaje.

Kobieta przekazała oszustom aż kilkanaście tysięcy złotych! – Mimo wielu apeli i informacji przekazywanych o oszustach, działających metodą na wnuczka i metodami podobnymi, dochodzi jednak do takich oszustw. Policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem do seniorów i do osób opiekujących się seniorami, aby w kontaktach z osobami obcymi zachowali szczególną ostrożność i aby nigdy nie przekazywali pieniędzy osobom, których nie znają – apeluje rzecznik płockiej policji.

Minionej doby miała również nieudana próba kradzieży. W nocy z 30 na 31 maja w Płocku przy ul. Czwartaków nieznany sprawca usiłował ukraść samochód marki Citroen. Pojazdu nie ukradziono, jedynie w stacyjce pozostał złamany metalowy przedmiot. Wartość strat wyniosła ok. 2 tys. zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji