REKLAMA

Znów fałszywe maile. Tym razem oszuści podszywają się pod ZUS

REKLAMA

Do płocczan ponownie trafiły fałszywe e-maile. Tym razem oszuści podszywali się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załącznika grozi zainfekowaniem komputera.

Do części klientów ZUS, również z Płocka i powiatu płockiego, trafiły w ostatnich dniach e-maile, zatytułowane „Składka”, z informacją o błędnie opłaconych składkach.

– Korespondencja ma pochodzić z „kancelarii ZUS”. Adres, z którego wysłano wiadomość, ma rozwinięcie gov.pl, którego ZUS nie używa. Każdy z maili zawierał załącznik. Radzimy nie odpowiadać na wiadomość i nie otwierać załączników. Oszuści mogą wykorzystać taką korespondencję do zawirusowania komputerów i np. uzyskania dostępu do danych wrażliwych zapisanych w pamięci urządzenia – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.ZUS przypomina również, że nie przesyła mailem informacji o rozliczeniu składek, wezwań do zapłaty ani informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną instytucja kontaktuje się tylko z tymi klientami, którzy mają konto w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i sami wybrali taką właśnie formę kontaktu. E-mail zawsze zawiera wtedy imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

W razie wątpliwości co do korespondencji klienci mogą skontaktować się z pracownikami Zakładu w jego placówce, w Centrum Obsługi Telefonicznej (tel.: 22 560 16 00 lub e-mail: cot@zus.pl) albo przez swój profil na PUE.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU