REKLAMA

Znamy zwycięzców tegorocznego konkursu matematycznego „Małachowiak”

REKLAMA

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 r. został rozstrzygnięty XXIII Konkurs Matematyczny „Małachowiak”. Uczniowie szkół podstawowych pokazali niezwykły poziom wiedzy.

Konkurs matematyczny „Małachowiak”, którego finał odbył się 22 czerwca, jest zachętą do zdobywania wiedzy i umiejętności matematycznych oraz kształcenia idei zdrowej rywalizacji. „Małachowiak” organizowany jest z myślą o uczniach wykazujących szczególne zainteresowanie matematyczne, prezentujących rozległą wiedzę oraz wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych.

– Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczestników dowolnej liczby zadań spośród podanych przez organizatora. Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 60 uczniów ze szkół podstawowych z Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego – wyjaśnia Anna Obczyńska.

Z uwagi na ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych spowodowanych sytuacją epidemiologiczną w kraju, ten etap konkursu odbył się zdalnie za pomocą jednej ze znanych platform.

Zwycięzcy konkursu:

  • Zuzanna Witkowska ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku – I miejsce,
  • Rudolf Góral ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku – II miejsce,
  • Piotr Romanowski ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku – III miejsce.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII.

– Udział w tym konkursie to sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że „Małachowiak” pozwolił uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki i rozbudził ich ciekawość poznawczą – podkreślają organizatorzy.

Uczniowie zaprezentowali wyjątkowo szeroką wiedzę matematyczną.– Wyjątkowo pozytywnie zaskoczył mnie poziom wiedzy uczestników, często znacznie wykraczający poza program. Dodatkowo, część uczestników pokazała wyjątkową zdolność nieszablonowego myślenia i argumentowania postawionych tez. Pragnę również zaznaczyć, że na początku roku 2020 konkurs „Małachowiak” został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Dzięki temu, laureaci konkursu otrzymają dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych – wyjaśniała Monika Nycz.

29 czerwca na wirydarzu Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom oraz laureatom konkursu.

Rywalizację matematyczną przygotował i przeprowadził komitet organizacyjny w składzie: Anna Obczyńska, Monika Nycz oraz Cezary Obczyński. Wsparcia w tym zakresie udzieliły: Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka,

Szczególne podziękowania należą się sponsorom konkursu: REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Płock, Wodociągi Płockie Sp. z o.o., Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., RYNEX Sp z o.o., Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A., Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Płocku, pub Lisia Jama, ZRB Zbigniew Górczyński.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Patronem medialnym konkursu był PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gratulacje says:

    Brawo, brawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU