REKLAMA

Znamy zwycięzców płockiej Biesiady Literackiej

REKLAMA
fot. Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

W III Liceum Ogólnokształcącym, jak co roku, odbyła się Biesiada Literacka, organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. Dwudziestu trzech uczniów z Płocka, Gostynina i Wyszogrodu zaprezentowało swoje utwory.

Za nami XXVII Biesiada Literacka, organizowana corocznie w listopadzie przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku oraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Celem imprezy jest pobudzenie młodych ludzi do twórczej aktywności, rozwoju pasji i zainteresowań humanistycznych.

PowiązaneTematy

Podczas wydarzenia dwudziestu trzech uczniów z Płocka, Gostynina oraz Wyszogrodu zaprezentowało swoje literackie propozycje. Prace młodych ludzi oceniła komisja w składzie:

  • Anna Lewandowska – nauczyciel bibliotekarz z III Liceum Ogólnokształcącym w Płocku,
  • Monika Kortez – pisarka,
  • Marta Jaroszewska – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku,
  • Maciej Wiącek – dziennikarz.
fot. Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

Dokonując oceny utworów, jury wzięło pod uwagę twórczy charakter utworu, samodzielność i oryginalność, poprawność stylistyczną i językową. Znaczącą rolę odgrywał również poziom literacki oraz sposób prezentacji utworu.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza XXVII Biesiady Literackiej otrzymała Wiktoria Głębowicz z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (nauczyciel: Olga Tłuchowska) za wiersz Oczy w odcieniu lawendy.

Drugie miejsce zajęła Olga Banaszczak z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku (nauczyciel: Marta Borzęcka) za wiersz Drzewo jednego wisielca.Trzecie miejsce otrzymał Igor Stachewicz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku (nauczyciel: Maria Kwiatkowska) za wiersz Dzwony dziadów.

fot. Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

– Wśród zaprezentowanych utworów przeważała poezja, chociaż nie zabrakło też prozy. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż poziom zaprezentowanych utworów był bardzo wysoki, a tematyka różnorodna. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym twórcom! Dziękujemy Wam za udział i życzymy dalszego rozwijania wrażliwości twórczej i samych sukcesów w podejmowanych próbach literackich! – zaznacza Biblioteka Pedagogiczna w Płocku.

Uczestnicy tegorocznej Biesiady odebrali z rąk Marty Jaroszewskiej – członka jury, nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Patronat honorowy nad Biesiadą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

fot. Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU