REKLAMA

Zmrok pełen blasku

REKLAMA

PowiązaneTematy

W poniedziałek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku przekonały się, jak ważne są odblaski i jak bardzo poprawiają widoczność pieszego. Uczniowie poznali problem nie tylko od strony teoretycznej, ale i praktycznej. 

Akcja „Zmrok Pełen Blasku” to profilaktyka z inicjatywy płockiej policji oraz Szkoły Podstawowej nr 11. Ma ona na celu pokazanie dzieciom, jak ważne są elementy odblaskowe. Przed południem w SP 11 została zorganizowana specjalna lekcja dla uczniów drugich klas, poświęcona widoczności w ciemnościach. Po zmroku odbyła się druga część spotkania. Tym razem dzieci wraz z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Płocku doświadczały na żywo, w jaki sposób działają odblaski.Na koniec spotkania uczniowie otrzymali specjalne zadanie – musieli przeczytać niedługi fragment tekstu w światłach samochodu. Ten eksperyment udowodnił, że kierowca ma ograniczoną widoczność, gdy z naprzeciwka jedzie inne auto, więc w tym przypadku omijanie nieoświetlonych pieszych jest jeszcze trudniejsze.

W akcję włączyła się także Fundacja Odnowy Zabytków Płocka im. Bolesława Krzywoustego, która sfinansowała wynajem autokaru przewożącego dzieci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU