REKLAMA

Zmierzą się z komputerami – konkurs informatyczny dla gimnazjalistów

REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku organizuje konkurs, do którego zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych. I Konkurs Informatyczny „Malachoviacus Informaticus” rozpocznie się 22 marca.

Konkurs będzie organizowany w dwóch etapach. Pierwszy, który odbędzie się 22 marca w Małachowiance, polega na tym, że każdy z uczestników będzie musiał samodzielnie wykonać trzy zadania – uwaga – bez użycia komputera. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, zadania te sprawdzają myślenie informatyczne ucznia i nie wymagają żadnej wiedzy ani umiejętności, wykraczających poza zakres materiału szkoły gimnazjalnej. Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone na stronie konkursu w dziale Ogłoszenia, najpóźniej do 5 kwietnia 2014 r.

Uczestnicy z najlepszymi wynikami zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia również w Małachowiance. Uczniowie będą musieli wówczas rozwiązać 9 zadań, używając komputerów i dostępnego na nich oprogramowania. W tym etapie przydatna będzie umiejętność programowania oraz pracy z arkuszem kalkulacyjnym.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do 14 marca 2014 r. formularz zgłoszeniowego w formie elektronicznej na adres: zapisy@malachoviacusinformaticus.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku
ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock
Malachoviacus Informaticus.Formularz zgłoszeniowy, regulamin, szczegółowe zasady konkursu, dodatkowe informacje, pomocnicze materiały, przykładowe zadania oraz przydatne oprogramowanie zamieszczone są pod adresem malachoviacusinformaticus.pl.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Michał Boszko.

PetroNews jest patronem medialnym konkursu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU