REKLAMA

Zmiany w zarządzie jednej z orlenowskich spółek

REKLAMA

Spółka Unipetrol ma nowe władze. Podczas posiedzenia, które odbyło się 9 marca, Rada Nadzorcza odwołała Andrzeja Modrzejewskiego oraz Roberta Małłka ze składu zarządu spółki. Od 14 marca natomiast zarząd powiększą dwie osoby – Katarzyna Woś i Maciej Libiszewski. Spółka ma też nowego prezesa i wiceprezesa.

Nowy członek zarządu, Katarzyna Woś, jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu im. Loranda Eötvösa w Budapeszcie. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu Rachunkowości i Finansów. Powołana do Zarządu Unipetrol z dniem 14.03.2018 r. Pani Woś od 2017 r. pełni funkcję Wiceprezes Zarządu Energa Informatyka i Technologie, gdzie odpowiada za Zakupy IT, Wsparcie Klienta i Użytkowników oraz Finanse. Wcześniej, od 2009 r. związana z firmą Electrolux Poland. W latach 2003-2009 kierowała zespołem w firmie TT Plast.

Natomiast Maciej Andrzej Libiszewski, jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Prawa i Administracji. Ukończył również Polsko-Niemieckie Studium Menadżerskie – Berlin International Academy. W latach 2015-2017 pełnił funkcję Prezesa Zarządu AWT z siedzibą w Amsterdamie, Wiceprezesa Zarządu POL-RAIL z siedzibą w Rzymie oraz Prezesa Zarządu PKP Cargo. Od 2005 r. zasiadał na menadżerskich i zarządczych stanowiskach w spółkach, jak m.in. Szpitale Tczewskie, Cargosped Terminal Braniewo, Srebrna, Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa” czy PKP Cargo. Pan Libiszewski w latach 2009-2011 zasiadał jako ekspert w Gabinecie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie odpowiadał za sprawy gospodarcze, związane z transportem kolejowym, a także górnictwem węgla i energetyką.

Również 9 marca, Zarząd Unipetrolu zdecydował się powierzyć obowiązki prezesa Krzysztofowi Zdziarskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi, a na stanowisko Wiceprezesa Zarządu powołał Tomasza Wiatraka, dotychczasowego członka zarządu. Zmiany wchodzą w życie z dniem 10 marca.Krzysztof Zdziarski, fot. Unipetrol

Krzysztof Zdziarski – posiada bogate doświadczenie menadżerskie w branży energetycznej oraz w budowaniu i rozwijaniu średnich i dużych przedsiębiorstw. Z Grupą ORLEN związany od blisko dekady, gdzie odpowiadał za szereg projektów, w tym produkcję i utrzymanie, energetykę oraz zarządzanie bezpieczeństwem procesowym.osiada bogate doświadczenie menadżerskie w branży energetycznej oraz w budowaniu i rozwijaniu średnich i dużych przedsiębiorstw. Z Grupą ORLEN związany od blisko dekady, gdzie odpowiadał za szereg projektów, w tym produkcję i utrzymanie, energetykę oraz zarządzanie bezpieczeństwem procesowym.

W latach 1999-2006 pełnił funkcję Prezesa Zarządu UPS Polska, a od 2006 r. do 2010 r. przewodził Zarządowi Grupy PEKAES. Od 2010 r. związany z ORLEN Południe, gdzie jako Prezes Zarządu odpowiadał m.in. za proces konsolidacji rafinerii południowych Koncernu. Z kolei w latach 2014-2016, już w PKN ORLEN, Pan Krzysztof Zdziarski pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego ds. Produkcji Rafineryjnej. 2 lipca 2016 r. powierzono mu stanowisko Wiceprezesa Zarządu Unipetrol.

Od 14 marca Zarząd UNIPETROL będzie więc pracował w składzie:

  • Krzysztof Zdziarski – Prezes Zarządu
  • Mirosław Kastelik – Wiceprezes Zarządu
  • Tomasz Wiatrak – Wiceprezes Zarządu
  • Tomáš Herink – Członek Zarządu
  • Maciej Andrzej Libiszewski – Członek Zarządu
  • Katarzyna Woś – Członek Zarządu.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. jerzy1954 says:

    No to teraz pora wyjasnic dlaczego Prezes Jasinski przelal MILIARD euro(!!!) na niepotrzebny zakup akcji Unipetrolu. Obaj panowie (Jasinski i Mierzejewski) na aucie, to teraz pora na dzialanie prokuratury, CBA i kontrwywiadu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU