Zmiany w Kolejach Mazowieckich. Będzie można płacić kartą

REKLAMA

Już niebawem w kasach Kolei Mazowieckich pojawi się możliwość płatności kartą. Spółka wybrała już wykonawcę przetargu na dostawę i obsługę terminali płatniczych.  

– W nowe terminale płatnicze zostaną wyposażone kasy stacjonarne, należące do spółki. Teraz podróżni będą mogli zapłacić w kasach za bilet nie tylko gotówką, ale także  za pomocą karty płatniczej – powiedział Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

PowiązaneTematy

To udogodnienie, o które często prosili pasażerowie. Spółka ogłosiła przetarg na obsługę stu terminali płatniczych do transakcji bezgotówkowych. Złożone zostały dwie oferty. – Jedynym kryterium wyboru wykonawcy było kryterium ceny – wyjaśnia Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich. – Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Six Payment Services (Europe) SA – dodaje.

Terminale do transakcji bezgotówkowych zostaną zamontowane w ciągu dwóch miesięcy od daty podpisania umowy. – Sukcesywnie uruchamiamy nowe kanały sprzedaży, takie jak biletomaty czy usługa kupowania biletów przez komórkę – dodaje Grajda. – Teraz uruchamiamy możliwość płacenia kartą płatniczą w kasach stacjonarnych, a w przyszłości planujemy wprowadzenie tej formy płatności także u kierowników pociągów – zdradza dyrektor handlowy KM.

Jak podają Koleje Mazowieckie, usługa będzie realizowana przez wykonawcę przez dwa lata, licząc od dnia uruchomienia sprzedaży.