REKLAMA

Zmasowane ataki złodziei w Płocku. Jednym z nich był 15-latek!

REKLAMA

Tylko w ubiegłym tygodniu na terenie Płocka doszło do usiłowania kradzieży 3 pojazdów i prób włamania do 6 lokali. Jak się okazało, sprawcami byli nastoletnie płocczanie, 15- i 18-letni.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Płocku, w ubiegłym tygodniu na terenie miasta tylko jednej nocy doszło do usiłowania kradzieży trzech pojazdów, a także prób włamania do sześciu pawilonów handlowych oraz jednego lokalu gastronomicznego.

PowiązaneTematy

– Po otrzymaniu zgłoszenia, już następnego dnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, na podstawie dokonanych ustaleń oraz zabezpieczonego nagrania z kamer monitoringu, wytypowali sprawców popełnionych przestępstw – przekazała asp. Krystyna Kowalska.

Okazało się, że podobne przestępstwa w wykonaniu 15- i 18-latka miały miejsce już wcześniej.

– Podobne przestępstwa ustaleni przez funkcjonariuszy mężczyźni popełniali w Płocku na przełomie sierpnia i września br., i to mimo, iż obydwaj nastolatkowie mają postawione przez śledczych zarzuty do podobnych, wcześniejszych spraw, m.in. za kradzież pojazdu oraz uszkodzenie mienia – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska.Po zatrzymaniu, 18-latkowi funkcjonariusze przedstawili łącznie 10 zarzutów. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W czwartek, 23 wrześnie w płockiej komendzie przesłuchany został w obecności rodzica 15-latek.

– Usłyszał łącznie 8 zarzutów, 7 z nich popełnił razem ze starszym kolegą. Wkrótce materiały sprawy dotyczące nieletniego zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Niewykluczone również, że opiekunowie prawni nastolatka będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego występkami oraz muszą się liczyć z innymi konsekwencjami – podsumowuje asp. Krystyna Kowalska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Pinokio says:

    Pincet + już nie wystarcza.

  2. Rebe Braun says:

    Kucfederacja! Bóg, Honor, Mefedron i hip hop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU