REKLAMA

Zmarła od ran głowy. Mąż tymczasowo aresztowany

REKLAMA

W jednym z domów w Nowych Krubicach (gm. Bulkowo) znaleziono ciało kobiety. Jak mówi prokurator rejonowy, okoliczności wskazywały, że do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu męża zmarłej.

Do tragedii doszło w nocy z 15 na 16 kwietnia.

– Otrzymaliśmy informację od jednego z członków rodziny, że w domu w Nowych Krubicach zmarła kobieta – mówi Jarosław Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Na miejscu policjanci ujawnili zwłoki 50-letniej kobiety. Obrażenia wskazywały, że do śmierci mogło dojść z powodu obrażeń głowy. Na miejscu został zatrzymany 54-letni mąż kobiety, któremu postawiono zarzut z art. 148 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny – wyjaśnia Jarosław Ostrowski, dodając, że rozpatrywane są różne wersje tego zdarzenia.

– W niedzielę, 16 kwietnia, prokurator nadzorował miejsce zdarzenia, przeprowadzając oględziny zwłok i miejsca, w którym znaleziono ciało – mówi prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski. – Powodem wykonania tej czynności był fakt, że okoliczności znalezienia ciała dawały przypuszczenie, iż do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie, zachodziło podejrzenie popełnienia przestępstwa – wyjaśnia.

Policja, pod nadzorem prokuratora, przez święta przeprowadzała czynności w tej sprawie.– Na miejscu został zatrzymany mąż kobiety, w poniedziałek został mu przedstawiony zarzut zabójstwa, a do sądu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie 54-letniego mężczyzny – tłumaczy prokurator. – Dzisiaj, tj. we wtorek, sąd rozpoznał wniosek i mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Był przesłuchiwany, ale nie przyznał się do popełnienia tego czynu. Złożył wyjaśnienia, które musimy zweryfikować – dodał Norbert Pęcherzewski.

Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym tygodniu zostanie przeprowadzone sekcja zwłok kobiety. Za morderstwo kodeks karny przewiduje karę od 25 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU