REKLAMA

Zmarł ks. Hieronim Chamski

REKLAMA

Był wikariuszem w Gostyninie, uczył śpiewu w Płocku, był też wykładowcą w Studium Organistowskim w Płocku. W 2015 roku został odznaczony Wielkim Orderem św. Zygmunta. Zmarł w sobotę, 14 listopada.

Tę smutną wiadomość przekazała Kuria Diecezjalna Płocka.

PowiązaneTematy

– Ze smutkiem zawiadamiamy, że 14 listopada br. zmarł ks. Hieronim Chamski. Przeżył 88 lat, w tym 62 lata w kapłaństwie – poinformowała Kuria.

Ks. Hieronim Chamski urodził się 18 lutego 1932 r. w Drobinie. Był m.in. wikariuszem parafii w Uniecku (1958), Pułtusku (1959-1961) czy Gostyninie (1961-1967). W 1967 roku kończył studia muzyczne magisterskie w USA. Był profesorem śpiewu w Wyższym Seminarium Duchownym i Niższym Seminarium Duchownym w Płocku (1967-1985). Został też sekretarzem Komisji ds. muzyki kościelnej w Diecezji Płockiej. W latach 1985-1990 przebywał w USA. Do 2014 roku był wykładowcą w Studium Organistowskim w Płocku. Rok później został odznaczony Wielkim Orderem św. Zygmunta.

Niezwykłe historie ludzi, którzy spoczęli na płockich cmentarzachUroczystości pogrzebowe śp. ks. Hieronima Chamskiego rozpoczną się we wtorek, 17 listopada o godz. 19.00, Mszą Świętą żałobną w kościele par. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku. W kościele zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami może zgromadzić się 80 osób.

Mszy Świętej pogrzebowej w środę, 18 listopada o godz. 11.00 również w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Płocku przewodniczyć będzie biskup Mirosław Milewski.

Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. Hieronima zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym przy Al. Kobylińskiego w Płocku. Ze względu na panującą epidemię, Kuria Diecezjalna w Płocku nie przewiduje żadnej konsolacji.

Ks. Hieronim Chamski w 2015 roku, fot. Kuria Diecezji Płockiej

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Facet says:

    No cóż był człowiek i człowieka niema .
    Pokój jego duszy i mała refleksja co po sobie zostawił ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU