Złombol wyruszył w drogę do Hiszpanii

REKLAMA

Największy charytatywny rajd w Europie właśnie wyruszył. 11. raz uczestnicy tego nietypowego rajdu, w którym poruszają się samochodami komunistycznej produkcji, zbierają pieniądze na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka.

Tym razem wyprawa pojedzie aż do Krajów Basków w północnej Hiszpanii. Jak już pisaliśmy, do udziału w tegorocznym Złombolu zgłosili się również płocczanie, którzy na masce swojego auta mają m.in. logo PetroNews.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy – w tegorocznym rajdzie, którego start zaplanowano na 2 września, a zakończenie na 6 września br., biorą udział kolorowe żuki, fiaty, skody, tarpany, syreny, warszawy, polonezy, WSKi, nyski i wiele innych pojazdów przemysłu komunistycznego.

Autem z PRL-u aż do Hiszpanii. Płocczanie ruszają na Złombol

– Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszych samochodach. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Te środki są w 100% wykorzystane na rzecz dzieci z domów dziecka – mówił nam przed wyjazdem Adam Osicki, płocczanin, który bierze udział w rajdzie. Jak dodał, na chwilę przed wyjazdem Złombol zebrał… ponad milion złotych!

Ekipa z płocczanami, w składzie: Adam Osicki, Radosław Sulkowski, Miłosz Mikulicz i Marcin Pietrzak, jedzie trasą północną, kierują się na Paryż. Trzymamy kciuki za sprawne dojechanie do Hiszpanii!