Złodzieje wpadli na nowy pomysł. Jaki?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na jaki pomysł wpadli tym razem złodzieje, by wyłudzić pieniądze? Podszyli się pod policjantów, którzy ostrzegali przed skorumpowanymi pracownikami banku i prosili o przelewy na “bezpieczne konto”.

Złodzieje już kolejny raz podszywali się pod czyjąś tożsamość. Tym razem, 7 czerwca, przy ul. 3-go Maja, przedstawili się jako policjanci, którzy ostrzegali przed skorumpowanymi pracownikami banku, współpracującymi z przestępcami.

Złodzieje wmawiali ludziom, że ich pieniądze są zagrożone i prosili, by przelać je z własnego konta na inne, podane przez oszustów. W taką pułapkę wpadł starszy mieszkaniec Płocka, który dał nabrać się na wymyśloną historię złodziei i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Policjanci ponownie przypominają, że nigdy pod żadnym pozorem nie proszą o przelewy pieniędzy na inne konta. Funkcjonariusze nigdy nie wykorzystują pieniędzy mieszkańców do prowadzenia spraw dotyczących oszustów. Jeżeli osoba podająca się za policjanta prosi o wykonanie jakiekolwiek czynności z pieniędzmi, to jest to na pewno oszustwo, gdyż policjanci nie prowadzą postępowań w sprawach o oszustwa w taki sposób – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Podczas minionej doby policja jeździła także do 6 kolizji w mieście i 1 w powiecie. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Płocku na al. Kilińskiego, a do izby wytrzeźwień zostało doprowadzonych 10 osób.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji