REKLAMA

Złodzieje kradną samochody na… kartkę

REKLAMA

Na portalach społecznościowych zaczęły krążyć ostrzeżenia o kradzieżach (lub ich próbach) poprzez naklejanie na tylną szybę aut kartki papieru. Kierowca, chcąc wyjechać, widzi kartkę i wysiada z samochodu, co wykorzystuje złodziej. Czy w Płocku też działają tacy papierowi złodzieje?

– W ostatni weekend w piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu – pisze internautka. – Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu, zauważyłam naklejkę na tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi, żeby się nie zatrzymywać, bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu. Po dojechaniu do domu zdjęłam kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo.

PowiązaneTematy

Złodzieje prawdopodobnie obserwują podjeżdżające na parking samochody i najczęściej wybierają te, które kierowane są przez kobiety oraz zaparkowane przodem. Dlaczego? To właśnie panie mają zwyczaj kłaść torebkę obok siebie na przednim siedzeniu. A w torebce trzymają wszystko – portfel z pieniędzmi i kartami kredytowymi, klucze do mieszkania czy dokumenty. Wychodząc „na chwilę”, żeby zdjąć przyklejoną kartkę, zostawiają nie tylko torebkę, ale i włączony samochód. Właśnie wtedy złodziej wskakuje za kierownicę i odjeżdża.Zapytaliśmy Krzysztofa Piaska z płockiej policji, czy takie przypadki miały już miejsce w naszym mieście. – Nie otrzymaliśmy jeszcze takiego zgłoszenia – powiedział nam rzecznik. – Nie oznacza to jednak, że podobny przypadek się nie zdarzy. Profilaktyka jest jak najbardziej wskazana i warto takie informacje udostępniać – dodał rzecznik.

Jeśli więc zobaczycie kartkę na tylnej szybie w trakcie cofania z parkingu, na wszelki wypadek nie zatrzymujcie się, tylko zdejmijcie ją na najbliższym parkingu lub po powrocie do domu.