REKLAMA

Złodzieje ciężarówek zatrzymani. Odzyskano 5 pojazdów

REKLAMA

Policjanci z Radomia i Płocka, współpracując, zatrzymali skradzioną ciężarówkę w trzy godziny. Dzięki tej akcji udało się odzyskać w sumie pięć skradzionych pojazdów. Sprawą zajęła się płocka prokuratura.

11 lipca Komenda Miejska Policji w Płocku ogłosiła, że dzięki sprawnej akcji naszych i radomskich funkcjonariuszy udało się po trzech godzinach od kradzieży odzyskać skradzioną ciężarówkę oraz zatrzymać złodziei. Jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym. Policja dotarła do 5 skradzionych ciężarówek wartych 2 miliony zł.

– Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu pracowali nad sprawą kradzieży samochodów na terenie całej Polski, w tym na terenie Mazowsza. W nocy z piątku na sobotę z parkingu przy autostradzie A2 pod Koninem został skradziony kolejny samochód ciężarowy wraz z naczepą. Po zgłoszeniu kradzieży do akcji wkroczyli od razu kryminalni z KWP zs. w Radomiu oraz policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku – informują płoccy policjanci.

Do zatrzymania złodziei, którzy prowadzili ciężarówkę do „dziupli” doszło w Wyszogrodzie. Szybkie działania funkcjonariuszy doprowadziły do odnalezienia kolejnego samochodu ciężarowego w powiecie ciechanowskim. Policjantom udało się także odzyskać ładunki skradzionych pojazdów, między innymi truskawki i koks, które przekazano właścicielom.PowiązaneTematy

8 lipca policjanci odnaleźli kolejną skradzioną ciężarówkę. Tym razem daf ukryty był w „dziupli” pod Włocławkiem. Jak ustalili policjanci, podejrzani najczęściej „legalizowali” skradzione samochody na podstawie dokumentów, które pochodziły np. od spalonych samochodów tych samych marek, co kradzione auta.

Mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Płocku, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Miejscowy sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, zarówno 36-, jak i 41-latka z powiatu płońskiego. Policjanci nadal pracują nad sprawami kradzieży aut.