REKLAMA

Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów. Mogła produkować nawet 1 mln papierosów dziennie

REKLAMA

Mazowiecka oraz dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa wraz z CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. Mogła produkować milion papierosów dziennie.

Mazowiecka oraz dolnośląska KAS, oraz Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Warszawie zlikwidowały w powiecie wrocławskim fabrykę papierosów i zatrzymały 5 obywateli Ukrainy. W chwili wejścia do fabryki zatrzymani zajmowali się produkcją papierosów.

Podczas kolejnych działań w powiecie oławskim wykryto magazyn z nielegalnym tytoniem, papierosami oraz komponentami do ich produkcji. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o udział w nielegalnym procederze.

fot. materiały prasowe

– W trakcie obydwu akcji zabezpieczono specjalistyczną maszynę produkcyjną, blisko 400 tys. gotowych papierosów oraz komponenty do ich produkcji, w tym m.in. 1,3 tony tytoniu, kartony z filtrami, owijki, bibuły i okleiny filtra z podrobionym znakiem towarowym znanego koncernu tytoniowego. Maszyna mogła wyprodukować nawet 1 mln papierosów dziennie. Produkcja odbywała się w pomieszczeniach na dwóch kondygnacjach. Na hali magazynowej znajdowała się maszyna do produkcji papierosów, do której dostęp możliwy był jedynie przez ukrytą windę – informuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.fot. materiały prasowe

Wartość zabezpieczonej linii produkcyjnej, papierosów, tytoniu i komponentów do ich wytwarzania, została oszacowana na około 2 mln zł. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby blisko 3 mln zł.

Zarzuty karne skarbowe oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej postawiono kolejnym 2 osobom. Decyzją sądu, wszystkie zatrzymane osoby zostały tymczasowo aresztowane. Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy i role poszczególnych podejrzanych w wykrytym procederze. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. cwel says:

  Policja jest od zbierania dowodów na potrzeby Prokuratury, a dalej dla Sądu. Uczestnictwo Policji w interwencjach podczas Strajku Kobiet , jak też ochrona tego chowanego pod schodami żoliborskiego, to nadużycie prawa. Każdy Sąd to wykaże ! Te bzdury, to rola firm ochroniarskich prywatnych, a nie Policji państwowej, finansowanej przez podatnika !

 2. cwel says:

  Policja jest od zbierania dowodów, a nie od zabawy w księdza i pouczania. Marnie to pouczanie wychodzi, ponieważ funkcjonariusze watykańscy znają jedynie podstawy Kodeksu Karnego, a kompletnie gubią się w przepisach Kodeksu Cywilnego i Rodzinnego, a przede wszystkim w prawach wlasności !.. Dlatego jest, jak jest ! Matoł na matole siedzi w tym kraju i matolstwo rządzi !

 3. Marzena Dobrucha says:

  Pierdolcu żoliborski katolski nieudaczniku ! Pozostaw normalnych ludzi w spokoju. Za trzy lata staniesz przed Trybunałem Stanu ! O ile dożyjesz tej chwili. Złodziej trampek i podobne katolickie Wąsiki niech sobie wyznaczają ścieżkę życia w Zakładzie Karnym w Płocku !

 4. 25 lat odpowiada ? says:

  Nawet za Hitlera ludzie palili i palić będą. A, o co chodzi temu pod schodami chowanemu matołowi, to już nie wiem ! Mam się podniecać tym comiesięcznym kadzidłem
  serwowanym podczas wykonywania ćwiczeń . czy samymi ćwiczeniami : padnij powstań, jak w KK, padnij powstań…i ukorz się przed Watykanem !

 5. Lysy says:

  A co to ma wspólnego z plockiem

 6. Nie wygracie z nami says:

  Jedną fabrykę zlikwidowali, a w to samo miejsce powstały 3 kolejne

 7. 1488 says:

  Policja powinna chodzić po ulicach i tępić lewactwo a nie walczyć z ludźmi, którzy mimo pandemii próbują zarobić pieniądze żeby mieć na chleb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU