Źle zaparkowałeś, to płać – straż miejska nie będzie już pouczać

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na zeszłotygodniowej debacie, dotyczącej bezpieczeństwa w naszym mieście swoje uwagi zgłaszali m.in. mieszkańcy Starego Miasta, którzy narzekali na nieprzepisowo zaparkowane samochody na swoim osiedlu. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą strażnicy miejscy i zapowiadają: zero tolerancji. 

W ciągu zaledwie 90 minut strażnicy miejscy znaleźli kilkanaście, źle zaparkowanych aut na ulicach Piekarskiej, Synagogalnej i Małachowskiego. Mundurowi zapowiadają niemal bezlitosne wystawianie mandatów właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, a w przypadku odmowy przyjęcia kary, będą kierować sprawę do sądu. Stosowane będą też blokady, a pojazdy stwarzające zagrożenie będą odholowywane na lawecie. – Funkcjonariusze pouczenia stosować będą tylko w wyjątkowych sytuacjach – zapowiada Jolanta Głowacka, rzeczniczka płockich strażników miejskich.

Problem nie jest jednak tak oczywisty, jak się wydaje. Oczywiście, nie wolno parkować nieprzepisowo, jednak z drugiej strony parkować naprawdę nie ma gdzie. Wystarczy raz na jakiś czas odwiedzać centrum miasta, by się przekonać, że przepisowe zaparkowanie auta graniczy tam niemal z cudem. Władze próbują rozwiązać ten palący problem poprzez wprowadzenie strefy płatnego parkowania i wyznaczenie nowej organizacji ruchu. W innych miastach takie rozwiązania funkcjonują z powodzeniem, mamy więc nadzieję, że i w Płocku sytuacja się poprawi.

Podziel się:

1 komentarz

  1. to moze tak w całym mieście zrobicie taką akcję !!! a nie na wybranych ulicach. Proponuję przespacerować się od kwiatka do kolegialnej i zobaczyć jak są auta zaparkowane. Tak samo w nowym rynku, pod taygerem, królewiecka. Zapraszam również na podolszyce gdzie mnogość źle zaparkowanych aut zapewniła by miastu całkiem spory wpływ do budżetu. Ale nie, przecież prościej na pokaz zrobić akcję wokół ratusza :) bo prezydent paczy :) Albo traktujemy Wszystkich po równo i akcja jest w całym mieście albo
    Straż Miejska niech się zajmie…. no właśnie czym się mają zająć bo od momentu jak zabrano im pozwolenia na użytkowanie fotoradarów to te darmozjady nie mają co robić :)
    Ile razy się zgłasza że auto stoi na chodniku i żeby przejść to trzeba schodzić na jezdnię. A strażacy podjadą upomną i pojadą. Albo podjada zajmą się autami które nie przeszkadzają a takie co przeszkadza omijają szerokim łukiem :) No cóż może akurat to auto prezesa :P
    Pozdrawiam

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji