Złapano dowcipnisia, który informował o bombie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pisaliśmy niedawno o anonimowym telefonie, który wieczorem 7 lipca informował o podłożonej bombie w budynku ENERGI. Sprawca niedługo pozostał nieznany – wczoraj został zatrzymany przez płocką policję.

Alarm bombowy został odwołany po tym, jak okazało się, że w budynku nie ma żadnego ładunku wybuchowego. Policja nie zamierzała jednak na tym poprzestać i rozpoczęła ustalanie autora tego niewybrednego żartu. Już we wtorek 9 lipca, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, którym okazał się 14-letni chłopak, mieszkaniec Rypina w woj. kujawsko-pomorskim.

Wczoraj został przesłuchany w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, w obecności opiekuna. Nieletni przyznał, że zadzwonił dla żartu. Niestety, konsekwencje, jakie go czekają nie będą śmieszne. Materiały z dochodzenia zostały wczoraj przekazane do Prokuratury Rejonowej w Płocku, która podejmie dalsze decyzje w sprawie.

Zastanawia fakt powtarzalności takich zdarzeń. Za każdym razem autor takiego głupiego dowcipu zostaje namierzony i ponosi poważne konsekwencje. Skąd więc biorą się kolejni amatorzy takich “wrażeń”? Czyżby powiedzenie “mądry Polak po szkodzie” nie miało już racji bytu?

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji