REKLAMA

Zgłoś występowanie Barszczu Sosnowskiego

REKLAMA

PowiązaneTematy

Mówi się, że Barszcz Sosnowskiego jest „Zemstą Stalina”. Ta pozornie zwyczajna roślina jest niezwykle niebezpieczna. Urząd miasta bierze się za opracowanie programu, który pomoże zwalczyć ten problem w Płocku i okolicach.

Występowanie Barszczu Sosnowskiego na terenie swojej działki należy zgłosić do urzędu miasta, wypełniając formularz zgłoszeniowy „Inwentaryzacja stanowisk Barszczu Sosnowskiego”  i przekazać go do siedziby ratusza, Biura Obsługi Klientów bądź wysłać pocztą. Zgłoszenia można składać do 14 października 2017 roku.

Zebrane informacje będą wykorzystane do oszacowania skali problemu w Płocku, a następnie do opracowania programu zwalczania barszczu Sosnowskiego na lata następne.

Fot. Wikipedia

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która w Polsce nie występowała od zawsze. Jest wynikiem radzieckich eksperymentów. Z początku miała służyć jako roślina pastewna dla zwierząt. Szybko jednak okazało się, że jest niebezpieczna. Kontakt z nią skutkuje w bolesne oparzenia, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Nie trzeba rośliny nawet dotykać. Można poparzyć się jej samymi oparami, które wydostają się z niej w upalne dni. Posiada charakterystyczne rozłożyste kwiatostany i ogromne liście. Przeważnie rośnie w dużych skupiskach, które wyglądają niezwykle imponująco.O tym jak bardzo niebezpieczny jest kontakt z Barszczem Sosnowskiego, możecie dowiedzieć się z naszego wcześniejszego artykułu.

Zemsta Stalina w Płocku. Uwaga na groźną roślinę

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU