Zgłoś występowanie Barszczu Sosnowskiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mówi się, że Barszcz Sosnowskiego jest “Zemstą Stalina”. Ta pozornie zwyczajna roślina jest niezwykle niebezpieczna. Urząd miasta bierze się za opracowanie programu, który pomoże zwalczyć ten problem w Płocku i okolicach.

Występowanie Barszczu Sosnowskiego na terenie swojej działki należy zgłosić do urzędu miasta, wypełniając formularz zgłoszeniowy “Inwentaryzacja stanowisk Barszczu Sosnowskiego”  i przekazać go do siedziby ratusza, Biura Obsługi Klientów bądź wysłać pocztą. Zgłoszenia można składać do 14 października 2017 roku.

Zebrane informacje będą wykorzystane do oszacowania skali problemu w Płocku, a następnie do opracowania programu zwalczania barszczu Sosnowskiego na lata następne.

Fot. Wikipedia

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która w Polsce nie występowała od zawsze. Jest wynikiem radzieckich eksperymentów. Z początku miała służyć jako roślina pastewna dla zwierząt. Szybko jednak okazało się, że jest niebezpieczna. Kontakt z nią skutkuje w bolesne oparzenia, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Nie trzeba rośliny nawet dotykać. Można poparzyć się jej samymi oparami, które wydostają się z niej w upalne dni. Posiada charakterystyczne rozłożyste kwiatostany i ogromne liście. Przeważnie rośnie w dużych skupiskach, które wyglądają niezwykle imponująco.

O tym jak bardzo niebezpieczny jest kontakt z Barszczem Sosnowskiego, możecie dowiedzieć się z naszego wcześniejszego artykułu.

Zemsta Stalina w Płocku. Uwaga na groźną roślinę

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji