Zerwane dachy, przewrócone drzewa, brak prądu – skutki nawałanicy w gminie Gąbin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przewidywania meteorologów niestety się spełniły… Wczoraj, 11 lipca, w gminie Gąbin doszło do silnej nawałnicy, która w jednej chwili dokonała potężnych szkód. Mieszkańcy mogą mówić jednak o szczęściu, gdyż nic nikomu się nie stało. Pozrywane dachy, obalone drzewa, nieprzejezdne drogi – to tylko niektóre ze skutków tak ogromnych zmian pogodowych. Chociaż jest już po wszystkim, warto zachować ostrożność. Burze mogą powrócić w każdej chwili.

11 lipca około godziny 18.20 strażacy otrzymali pierwsze zgłoszenia. Najtrudniejsza sytuacja była w miejscowościach: Nowy Kamień, Stary Kamień, Lipińskie oraz Konstantynów. Silny wiatr i wzmożone opady deszczu zerwały dachy niektórych gospodarstw oraz przewróciły drzewa, które zablokowały drogi dojazdowe.

W akcję usuwania skutków nawałnicy zaangażowano wiele strażackich zastępów z całego powiatu płockiego. Dołączyli do niej ratownicy z Gąbina, Łącka, Słupna, Bielska, Staroźreb oraz Płocka. Na miejscu wydarzeń był również obecny Zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Płocku. Pomimo tak dużej ilości strażaków i ich działań, nie udało się do końca ocalić niektórych domów. Siła natury tym razem okazała się silniejsza.

W Konstantynowie powalonych było około 10 drzew. Strażakom w usuwaniu szkód pomagali przejezdni kierowcy. Sytuacja przez cały wieczór była trudna. Dla nas ta noc się skończyła, ale wielu mieszkańców gminy Gąbin będzie walczyć z jej skutkami przez długi czas.

Warto podkreślić, że w kilku miejscach doszło również do zerwania linii energetycznych. Według oficjalnego komunikatu Energi, prądu nie ma obecnie w miejscowościach Turza Wielka i Bądkowo Rumunki (gm. Brudzeń Duży), gdzie przewidywany czas przywrócenia zasilania planowany jest na godz. 16.

IMGW przewiduje również dzisiaj wystąpienie burz z gradem o 1. stopniu zagrożenia. Meteorolodzy zapowiadają silne opady deszczu oraz porywy wiatru do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do 13 lipca, do godz. 3 w nocy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji