REKLAMA

„Zdrowie dla Płocka” – ruszył program grantowy o wartości 300 tys. zł

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

Fundacja ORLEN ogłosiła nowy program grantowy. Tym razem związany jest z promocją profilaktyki zdrowotnej, a pula grantów wynosi 300 tys. zł.

W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie? Teoretycznie wszyscy to wiemy, a jednak w praktyce okazuje się, że brak nam motywacji, albo nasza wiedza jest niewystarczająca. Dla tych, którzy mają pomysł jak poprawić stan zdrowia płocczan i mieszkańców powiatu płockiego, Fundacja ORLEN przygotowała specjalny program grantowy „Zdrowie dla Płocka”, w którym można zdobyć fundusze na realizację projektu.

O szczegółach nowego programu Fundacji rozmawiamy z Agatą Górnicką, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN

Na czym polega program „Zdrowie dla Płocka”?

– „Zdrowie dla Płocka” jest kolejną inicjatywą PKN ORLEN, mającą na celu wspierać i promować zdrowy tryb życia, a także szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną. To program grantowy, w którym łączna pula grantów wynosi 300 tys. zł, a organizacje pozarządowe z Płocka i okolic mogą zdobyć fundusze na finansowanie działań związanych z profilaktyką zdrowotną.

Kto może zgłosić się do tego programu ze swoim pomysłem?

– Do programu mogą zgłosić się wszyscy, którzy mają pomysł jak promować i przekonywać do zdrowego trybu życia. Mogą to być organizacje pozarządowe, czyli stowarzyszenia, fundacje, ale i instytucje samorządowe, instytucje kultury, kluby sportowe, szkoły, parafie, ochotnicze straże pożarne czy koła gospodyń wiejskich. Mamy tu bardzo duże spektrum, tak naprawdę najważniejsza jest osobowość prawna.Jakie projekty można zgłaszać?

– Specjalnie stworzyliśmy ten program w taki sposób, by kryteria były jak najbardziej szerokie. Zależy nam na inicjatywie własnej, na kreatywności oraz dotarciu z informacją do jak największej liczby osób. Chcielibyśmy, aby były to projekty edukacyjne, np. szkolenia, warsztaty dietetyczne czy blog, który ktoś chciałby poprowadzić dla mieszkańców Płocka i okolic. Mogą to być również zajęcia sportowe, podczas których dzieci poprzez zabawę zapoznają się z zasadami zdrowego trybu życia, a także będą wiedziały w jaki sposób dbać o swoich rodziców. Oceniać będziemy przede wszystkim pomysłowość, sposób pokazania jak zdrowo żyć oraz liczbę osób, do których ten projekt może trafić.

Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN

Wnioskodawcy – organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego – mogą starać się o darowizny w wysokości maksymalnie 20 tys. zł. Wnioski można składać do 7 września br. poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji ORLEN.

Do 25 września br. Fundacja ORLEN rozstrzygnie konkurs i poinformuje, które organizacje otrzymają granty. Natomiast realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się już 28 września 2020 roku.

„Zdrowie dla Płocka” jest jednym z działań podjętych przez PKN ORLEN w ramach programu „Kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na jego realizację koncern przeznaczy w ciągu sześciu lat 10 mln zł. Partnerami merytorycznymi tego przedsięwzięcia zostały Narodowy Instytut Onkologii (dawne Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie) oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, które odpowiadają za realizację działań w ramach programu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. NN says:

  Czyli w 10 lat 3 mln na programy drobne, do 20 000zł, reszta pójdzie do Warszawskiej onkologii. Ach, dziękujemy ci orlenie.
  PS śmierdzi już drugi dzień
  .

  • Max says:

   to się umyj i te swoje wizje i wyliczenia z ratusza zachowaj dla chłopaka.

 2. ubawiony says:

  „Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem” – a na polski ktoś ten korpobełkot jest w stanie przełożyć?

  • Max says:

   Którego słowa nie rozumiesz? W wielu firmach mówi się Public relations. Dobrze, że ORLEN dba o język polski. Chyba, że właśnie to cię bawi i ci przeszkadza. Auf Wiedersehen

   • ubawiony says:

    Nie zrozumiałeś. Co to jest to „otoczenie”? Coś jak Zasoby Ludzkie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU