REKLAMA

Zdobywczyni Oscara w „Cruelli” i inne hity w NK Przedwiośnie [REPERTUAR]

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie rozpoczyna kolejny tydzień po otwarciu. Jakie propozycje filmowe przygotowano dla wielbicieli kina?

Krudowie 2: Nowa Era

Od 28 maja NK Przedwiośnie zaprasza na animację dla całej rodziny – “Krudowie 2: Nowa Era” w wersji z dubbingiem.

“Krudowie 2: Nowa Era” – Rodzina Krudów potrzebuje nowego miejsca do życia. Pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza więc w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane. Z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie.
Bettermanowie (z naciskiem na „better”) – ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw – znajdują się kilka stopni wyżej od Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, szybko rodzą się napięcia między rodziną jaskiniową, a rodziną współczesną.
Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza bezpieczny mur, zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.

Cruella

Druga premierową propozycją jest “Cruella” w wersji zarówno z dubbingiem, jak i z napisami.

Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą

Nomadland

Od 28 maja wyświetlana będzie premiera nagrodzonego trzema Oscarami “Nomadland”.

Fern (Frances McDormand), po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie, pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka. „Nomadland” przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa – prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.
REŻYSERIA: Chloe Zhao OBSADA: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May

Druga połowa

Od najbliższego piątku, 28 maja, w repertuarze znajdzie się tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna – „Druga połowa”.

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowopoznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” – i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?
REŻYSERIA: Łukasz Wiśniewski OBSADA: Cezary Pazura, Marianna Zydek, Maciej Musiał

Wolka

Nowością na ekranach jest również “Wolka”. Silna, bezkompromisowa kobieta w islandzkiej intrydze utrzymanej w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów. Olga Bołądź, gwiazda „Służb specjalnych” w nowej, tajemniczej odsłonie. To pierwsza polska bohaterka, która niczym Lisbeth Salander rusza na podbój Europy przywołując na myśl bestsellerową serię Millennium. Obok niej obserwujemy znakomite kreacje aktorskie Eryka Lubosa („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Drogówka”, „Underdog”), Anny Moskal, Marianny Zydek oraz Jana Cięciary.Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że nie jest to takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą, o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.
REŻYSERIA: Arnie Asgeirsson OBSADA: Olga Bołądź, Eryk Lubos, Anna Moskal, Jan Cięciara, Marianna Zydek

Bajkoranki: Psy i Koty 3: Łapa w łapę

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy na Bajkoranki i film familijny “Psy i Koty 3: Łapa w łapę”. Bilety w cenie 15 zł.

Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w razie jakichkolwiek sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych i przejmuje kontrolę nad częstotliwościami słyszanymi tylko przez koty i psy. Doprowadza to do ponownego konfliktu. Globalna kocio-psia wojna ZNOWU WYBUCHA. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym dobrym zwierzęcym instynktom, aby przywrócić powszechny ład i harmonię między psami a kotami.

Spotkania Filmowe: Ojciec

W poniedziałek, 31 maja, o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz w ramach Klubu Filmowego Spotkania Filmowe. Zaprezentujemy film „Ojciec”, który otrzymał 2 statuetki Oscara® (za najlepszy adaptowany scenariusz dla Floriana Zellera i Christophera Hamptona oraz dla najlepszego aktora- sir Anthony’ego Hopkinsa).
Po seansie odbędzie się rozmowa z gościem.

W dyskusji udział wezmą:

  • Agnieszka Iwaszkiewicz – certyfikowana psychoterapeutka oraz superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi długo i krótkoterminową psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych. W swojej pracy wykorzystuje odniesienia do szeroko pojętej sztuki tworząc w ten sposób interpretację, skojarzenie lub metaforę, służącą do głębszego rozumienia ludzkich procesów psychicznych. Uważa, że szczególnie literatura i film, czyli słowo i obraz, pomagają przekształcić nasze często nieuporządkowane przeżycia w nową myśl, głębszą refleksję lub znaleźć nazwę dla emocji. Są też wspólnie znanymi , terapeutom i pacjentom, odniesieniami kulturowymi. Uczy siebie i innych jak z tego zasobu korzystać w psychoterapii i w rozmowie o relacjach między ludźmi.
  • Spotkanie poprowadzi Anna Dymek – absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

“Ojciec” – To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Laureatka Oscara, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.
REŻYSERIA: Florian Zeller OBSADA: Olivia Colman, Anthony Hopkins, Mark Gatiss

Dzień Dziecka w NK Przedwiośnie

We wtorek 1 czerwca zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w NoveKino Przedwiośnie! W repertuarze: przedpremiera „Tom i Jerry” dubbing, przedpremiera „Skąd się biorą sny” dubbing, „Krudowie 2: Nowa Era” dubbing, „Cruella” dubbing. „Co w duszy gra” dubbing. Dzień Dziecka uświetniać będą spektakle teatralne, przygotowane przez Teatr Form Wielu. Harmonogram spektakli: 11:00/ 13:00/ 15:00/ 17:00/ 19:00.

W repertuarze znajdą się również:

  • animacja “Co w duszy gra” dubbing – Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys – zaczyna zadawać sobie pytania: „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”.;
  • film familijny “Psy I Koty 3: Łapa w łapę” dubbing – Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami.;
  • “Ojciec” – To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Laureatka Oscara, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU