REKLAMA

Zderzył się z łosiem i uderzył w drzewo. Kierowca w ciężkim stanie

REKLAMA

Trzy wypadki i 25 kolizji oraz 3 nietrzeźwych kierowców – to bilans weekendowej kroniki policyjnej. Swoją obecność zaznaczyli też złodzieje.

Do pierwszego z wypadków doszło 19 maja w Płocku, na Moście Solidarności.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym, z nieustalonych przyczyn zjechał z pasa drogi i uderzył w bariery ochronne – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, trzy osoby jadące w samochodzie zostały ranne i przewieziono je do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – wyjaśnia rzecznik.

Kolejny wypadek miał miejsce również 19 maja, na terenie powiatu, w miejscowości Nowa Góra (gmina Staroźreby).

– Według wstępnych ustaleń obecnych na miejscu policjantów, kierujący samochodem marki Skoda, 68-letni mieszkaniec Szczecina, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. W wyniku zdarzenia, dwie osoby zostały ranne i przewieziono je do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – tłumaczy Krzysztof Piasek.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Brody.– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący fordem mondeo, 49-letni mieszkaniec powiatu płockiego, uderzył w przechodzącego przez jezdnię łosia, a następnie w przydrożne drzewo. Kierowca forda z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – informuje rzecznik płockiej policji.

Na drogach nie zabrakło, niestety, nietrzeźwych kierowców. Zatrzymano ich w Płocku na ul. Bartniczej i Grodzkiej oraz na terenie powiatu, w Drobinie.

W czwartek, 18 maja w miejscowości Stare Gałki (gm. Mała Wieś) skradziono butle gazowe o łącznej wartości ok. 1,5 tys. zł.

Tego samego dnia w miejscowości Nowy Bromierz (gm. Staroźreby), usiłowano włamać się do mieszkania.