REKLAMA

Zderzenie osobówki z karetką na sygnale [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W piątkowe popołudnie w Płocku doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką. Jak informuje nasz czytelnik, jadąca na sygnale karetka była oznaczona literą N, co oznacza, że przewoziła dziecko do pierwszego roku życia.

17 sierpnia około godz. 16.30 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na Al. Jachowicza w Płocku.

– Seat zderzył się z karetką noworodkową, jadącą na sygnale – poinformował nas czytelnik, przesyłając zdjęcia.

Wyjaśnijmy, że karetki neonatologiczne, czyli właśnie z oznaczeniem literą „N”, używane są do transportu noworodków i niemowląt (do 1. roku życia) w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

Na miejscu są utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o szczegółach tej sprawy.Aktualizacja

– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 16.15 – potwierdza sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Karetka pogotowia jechała Al. Jachowicza w kierunku Podolszyc, natomiast kierująca seatem 35-letnia mieszkanka Płocka wjeżdżała na skrzyżowanie od strony ul. Obrońców Westerplatte. Kobieta miała zielone światło, a kierujący karetką wjechał na czerwonym, choć używał sygnałów dźwiękowych i świetlnych – wyjaśnia Marta Lewandowska.

Na szczęście nikomu, łącznie z dzieckiem, nic się nie stało, natomiast kierujący karetką został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia. Jak tłumaczy Marta Lewandowska, kierowca przed wjechaniem na skrzyżowanie powinien się upewnić, czy może bezpiecznie przejechać.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 24

 1. Anonim says:

  i sobie pogadalismy jest monitoring na skrzyzowaniu to policja ??? rozstrzygnie prawda ? czy znow byl wylaczony !

 2. Taa says:

  Przejście dla pieszych Tumska – Sienkiewicza. Niedziela ok.9. Zasuwa karetka na sygnale, kierowcy ustępują. I dziewcze lat 14-16 włazi przed karetkę, no przecież ma zielone. Karetka staje z łomotem spadającego ciała… Dziewcze rozchchotane idzie dalej Tumską, nie nie miała słuchawek.. Może córka??
  Karetki nie jadą dla swojej przyjemności, oni ratują życie, może i rodzin tych ” ludzi”… Nie nie jestem z pogotowia, ale rozumiem co robią i BEZWZGLEDNIE ustępuję im drogi. ZAWSZE.

 3. Anonim says:

  Uważać musi każdy bez względu na priorytety przejazdu! Trochę wiecej rozwagi u wszystkich i bedzie lepiej. Wypadki były i będą! Zginą Ci co stracą czujność,

 4. w ktorej paczce Chipsow znalezliscie prawko says:

  Dajcie spokoj tej kobicie.Jechala bo miala zielone i tyle.Kto dostal mandat?kierowca katetki wiec wiemy kto byl winien.A co maja powiedziec jak sa ludzie gluchoniemi i co byscie wtedy napisali ze nie slyszeli.Kto Wam dal prawo jazdy przeciwnicy tej kobiety.Jesli zle pisze to od dzis bd rozgladal sie na zielonym czy moge przechechac (zeby nie wymusic )albo lepiej nie bd jechal i pojade na czerwonym.

  • Xyz says:

   Po to są sygnały dźwiękowe i świetlne. Nic nie zwalnia jej z obowiązku bycia skupionym na jeździe. Może relefon, może lusterko. Dla mnie ona również powinna zostać ukarana.
   A ludzie ignorują pojazdy uprzywilejowane i tyle. Mają w nosie., ludzka głupota i bezmyslnosc nie ma granic. Ciekawe czy jakby wiozla twoje dziecko też byś tak pisał….

   • Kierowca says:

    Hehehe.sygnaly świetle nie upoważniają do jazdy bez uwagi na przepisy wiec pani wjechała prawidłowo a kierowca karetki owszem jest pojazdem uprzywilejowanym ale ton wjechał na czerwonym.wiec nie pierdol glupot

   • praktyk says:

    Powinni skierować Cię na egzamin kontrolny gamoniu , każdy uprzywiliowany pojazd ma PRAWO PRZEJAZDU PRZEZ SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNEJ UWAGI i NIE MA PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU .

  • Polak says:

   Ciekawe gdyby wiazla twoje dziecko

 5. t56 says:

  dziwne! Mnie uczono, że pojazd „uprzywilejowany w akcji” ma zawsze bezwzględne pierwszeństwo! A swoją drogą , kim jest pani, która spowodowała wypadek? Jakie ma koneksje?

  • d3xt3r says:

   To były stare czasy, a przepisy od tego czasu się zmieniły i teraz pojazd uprzywilejowany pierwszeństwa nie ma, ale mieć może jak go ktoś przepuści.

  • Anonim says:

   Popieram

 6. Ewa says:

  Glupota ludzka nie zna granic karetka która przewozi dziecko moze umierające i kierowca ma uważać zastanówcie się ludzie w sytuacji kiedy chodzi o czyjeś życie nie ma świateł

  • BARTEK says:

   Dokładnie ona też powinna zostać ukarana za niezachowanie szczególnej ostrożności

 7. tekla56 says:

  dziwne! mnie uczono, że pojazd uprzywilejowany w akcji ma zawsze bezwzględne pierwszeństwo!!!!!!!!!!!! A czyją córką czy żoną jest ta ślepa i głucha
  dziumdzia ” kierowczyni”? Odpowie mi ktoś?

  • do tekla56 says:

   Łatwo kogoś wyzywać gdy jest się anonimowym nie pomyślałaś że może rzeczywiście kierowca karetki słusznie dostał mandat? Akurat byłem w pobliżu gdy wydarzył się wypadek i wiem że kierowca karetki włączył sygnały tuż przed wjazdem na skrzyżowanie, nie było szans by seat zdążył uciec. Pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo ale powinien chociaż zwolnić i zachować ostrożność zwłaszcza, gdy wjeżdża na czerwonym świetle.

   • ew. am says:

    Też byłam w pobliżu, przechodziłam przez przejście dla pieszych Bielska – Kobylińskiego. I już na tym przejściu karetka miała włączony sygnał, a więc nie w ostatniej chwili.

  • Anonim says:

   prawo ma pojazd uzywajac uprzywilejowany sygnalow swietlnych i dzwiekowych i tak jest w kodeksie prosze sobie poczytac a to policjanci powinni dostac mandat a nie kierowca karetki a tej kobiecie powinno zabrac prawo jazdy

 8. obiektywny says:

  Trzeba zmienić kodeks drogowy.,,Pojazd uprzewilejowaqny w akcji nie ma pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu!”Paranoja!Idiotyzm!Albo może ta ,,pani” myślała inną częścią ciała i była myślami gdzie indziej?A może powinna mieć księżyc?

 9. o2ns says:

  Totalna głupota ,to nie kierowca karetki ma uważać jak jedzie na sygnale i światłach ,tylko inny co muszą udzielić mu pierwszeństwa .Jak można nie zauważyć jadącej karetki .

  • ABN says:

   Pewnie kobita myślami była przy wieczornej randce lub gadała prze komórkę to i nie zauważyła karetki.

  • Dydy says:

   A zdziwił byś się bo można, a kierowca pojazdu uprzywilejowanego ma obowiązek upewnić się czy może bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Dlatego każdy taki pojazd zwalnia przed skrzyżowaniem. Jak by zapier… i bez niczego wlatywał na czerwonym to dopiero by była rozpier…..

   • Acio says:

    Masz rację to jak rowerzyści mają pierwszeństwo przejechać przez pasy nie zatrzymując się a piesi mószą

   • Anonim says:

    I co Ty na to

   • Ja says:

    Ciekawy jestem czy był byś taki mądry jak by w tej karetce było twoje dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU