REKLAMA

Zdecydowane zwycięstwo Nafciarzy w ostatnim meczu [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Sobotni mecz był ostatnim dla Orlen Wisły Płock w tym roku. Tym bardziej cieszy więc mocne zwycięstwo Nafciarzy z Gwardią Opole 40:21.

Pomimo pewnej wygranej w pierwszych minutach spotkania w grze Nafciarzy pojawiło się sporo błędów. Najwięcej uwag można mieć do defensywy Orlen Wisły.  To głównie dzięki niepewnej grze w obronie Wiślacy, choć typowani na faworytów, nie byli w stanie wypracować większej, niż trzypunktowej przewagi. Na domiar złego od 20. minuty Orlen Wisła została bez Ivana Milasa, który doznał urazu łokcia.

PowiązaneTematy

Przełamanie nastąpiło trzy minuty później. Świetną interwencją popisał się Marcin Wichary (zmienił on będącego w gorszej dyspozycji Marina Šego), a Adam Wiśniewski trafił ze skrzydła na 12:9. Od tego momentu obronę gości rozrzucali Kević i Eklemović. To między innymi dzięki nim wynik do przerwy brzmiał 17:12.

W przerwie upominki od Urzędu Miasta Płocka z rąk selekcjonera kadry narodowej Michaela Bieglera odebrały grupy młodzieżowe prowadzone przez Michała Skórskiego, oraz Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego.

W pierwszych minutach po przerwie gospodarze bronili uzyskaną przewagę. Sytuacja ta zmieniła się od 11. minuty. Wówczas Wiślacy zwarli szyki obronne i wyprowadzali zabójcze kontrataki. Przewaga wicemistrzów Polski urosła do dziesięciu oczek.

Na ostatni kwadrans spotkania na boisku pojawił się Mateusz Piechowski i Mateusz Góralski, który chwilę po wejściu na boisko zapisał swoje pierwsze trafienie w tym pojedynku, a w bramce Wiślaków pojawił się Adam Morawski. Dwie ostatnie bramki w roku 2013 zdobył dla płocczan Mateusz Piechowski. Ustalił on wynik na 40:21 dla Orlen Wisły Płock

ORLEN WISŁA PŁOCK – GWARDIA OPOLE 40:21 (17:12)
Orlen Wisła: M.Šego (44% 7/17, 1/1 k), M.Wichary (27% 3/10, 0/1 k), A.Morawski (25% 1/3, 0/1 k) – A.Wiśniewski(6), V.Zrnić(4, 2/2k), M.Góralski(2), I.Nikčević(5, 1/1k), M.Toromanović(7), Z.Kwiatkowski(2), J.Kević(6, 3/3k), B.Kavaš(1), M.Piechowski(2), N.Eklemović(4, 0/1k), I.Milas(1)

Gwardia: A.Malcher (27% 9/32, 1/5 k), Ł.Romatowski (19% 3/14, 0/2 k) – W.Knop, M.Drej, P.Prokop, P.Swat(1), J.Płócienniczak(3), O.Serpina, M.Śmieszek, J.Kłoda(1), M.Vukčević(6, 1/2k), P.Adamczak(1), R.Lasoń(4), M.Szolc(4, 1/1k)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, B.Kavaš, I.Milas – M.Śmieszek, J.Płócienniczak, M.Szolc

Kary: Orlen Wisła 4 min (Z.Kwiatkowski 4 min) – Gwardia 6 min (M.Śmieszek 4 min, J.Płócienniczak 2 min).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.