REKLAMA

Zawracał na obwodnicy, zderzył się z motocyklistą. W niedzielę też doszło do wypadku

REKLAMA

Od wypadków rozpoczął się sezon motocyklowy – jeden miał miejsce w niedzielę, a drugi w poniedziałek nad ranem. W obydwu przypadkach ranni zostali motocykliści.

Do pierwszego z wypadków z udziałem motocyklisty doszło w niedzielę, 11 kwietnia po godz. 14 na ul. Kutnowskiej w Płocku.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 45-letni kierujący Yamahą podczas manewru wyprzedzania zderzył się z fiatem, którego kierujący skręcał w lewo, w ulicę prowadzącą do osiedla – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w poniedziałek, 12 kwietnia około godz. 5.45.

– Według wstępnych ustaleń policjantów, 29-letni kierujący BMW podczas manewru zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.

42-letni kierowca motocykla marki Honda z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na miejscu nie występują utrudnienia w ruchu. Kierowca BMW był trzeźwy.Płocka policja przypomina, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze, niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem może być odzież motocyklowa.

– Dlatego apelujemy do motocyklistów o dostosowanie prędkości do warunków ruchu, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzięcie pod uwagę również takich czynników, jak umiejętności i doświadczenie w kierowaniu motocyklem. Rozumiemy, że jazda motocyklem to pasja, ale jeden błąd na drodze może przynieść tragiczne skutki… – ostrzega mł. asp. Marta Lewandowska.

Apeluje również do kierowców samochodów.

– Zanim rozpoczniecie manewr wyprzedzania upewnijcie się, że bezpiecznie możecie go wykonać. Obserwujcie drogę, patrzcie w lusterka – w tym przypadku, te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Dziękujemy czytelnikowi za udostępnienie zdjęć z poniedziałkowego wypadku.

Fot. Michał Idzik
Fot. Michał Idzik
Fot. Michał Idzik

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Mir says:

  I znowu BMW. Od razu jak tylko kierowca bejcy wyjedzie na drogę to powinni zabierać prawko i dawać mandaty na zaś. Bo jest pewne, że taki beemiarz zawsze coś odwali.

 2. Kris says:

  Żadnego pożytku z nich nie ma oprócz takiego, żeby ratownicy rozbebeszali motodawców i narządy powyjmować. W końcu dużo ludzi potrzebuje przeszczepów.

 3. Pyr says:

  Przecież w obydwu przypadkach cała winę ponoszą kierowcy samochodów

 4. Anonim says:

  Jeden i drugi fachowiec dwóch myślących

 5. kierownik says:

  45-letni motocyklista powinien wiedzieć, że na skrzyżowaniu się nie wyprzedza. Druga sprawa – nie podano ile na liczniku miał motocyklista na obwodnicy. Jak przekroczył prędkość znacząco, to powinien być tylko on winien.

  • Co do drugiej sprawy says:

   Ten wypadek był 100 m przed rondem gdzie można było bezpiecznie zawrócić.

   • zxc says:

    Rondo często się korkuje. Jak auto dojeżdżając widzą zator, to zawracają na zjazd do ul. Kostrogaj.
    Nie zauważył go i tyle, a to jak jechał motocyklista, to już inna kwestia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU