Zaufaj (w) Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chyba żadna z dotychczasowych imprez, obchodzonych z okazji Dnia Rodziny nie zgromadziła tyle osób. Płocki amfiteatr był wypełniony po brzegi i, co ciekawe, były to osoby bardzo młode, które z ogromną wiarą w Boga wchodzą w dorosłość. Wydarzenie, które przyciągnęło tak dużo młodzieży to Wieczór Chwały, który w piątkowy wieczór, 30 maja, przebiegał pod hasłem „Zaufaj [w]Płocku!”.

Modlitewne spotkanie w Płocku zorganizowało Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja” oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Piątkowe wydarzenie zaszczycił swoją obecnością ksiądz biskup płocki Piotr Libera, ksiądz inspektor Andrzej Wujek, prowincjał salezjańskiej inspektorii oraz Andrzej Nowakowski, prezydent naszego miasta.

Od kilku lat Wieczory Chwały gromadzą setki młodych ludzi, którzy pragną zmian i chcą odnaleźć się w wierze. Organizatorzy tych wieczorów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, chcąc pokazać im nowe pomysły na wyrażenie tego, co w nich jest poprzez wiarę w Boga. – Tym, który nas tu zgromadził dziś jest Bóg – mówił ze sceny ksiądz Łukasz Mastalerz, prowadzący całą imprezę. – Uczynił to przez osobę Jana Pawła II. On będzie nas prowadził i pokazywał, co mamy czynić. Miejcie oczy, miejcie uszy, a nade wszystko serca szeroko otwarte – podsumował wzniosłym tonem.

Wieczór Chwały to swoiste spotkanie, w którym dominowała modlitwa, wesołe pieśni wykonywane przez wokalistów i chór BoscoBand, którym towarzyszył taniec i scenki teatralne zespołu BoscoDrama. Warto zwrócić uwagę na grę aktorską tych młodych ludzi, którzy przygotowali na ten wieczór kilka krótkich przedstawień. Tematem przewodnim każdego z nich była wiara. Jak ktoś uważnie słuchał, mógł wyciągnąć wnioski, które jednoznacznie pozwalały odpowiedzieć sobie na pytania związane z miłością i wiarą. Na telebimie, który wisiał na scenie, zgromadzeni w amfiteatrze kilkakrotnie mogli posłuchać i obejrzeć Jana Pawła II. Odnosiło się chwilami wrażenie, że polski święty jest obecny i że za chwilę zjawi się na scenie. Wzruszające przeżycie, nawet dla osób, które na Wieczorze Chwały znalazły się przypadkowo. Dodatkową atrakcją było stoisko z przedmiotami, które można było kupić na pamiątkę piątkowego wieczoru w Płocku. Były koszulki z wizerunkiem Jana Pawła II, kubki czy płyty z pieśniami religijnymi w wykonaniu polskich artystów. Cały dochód ze sprzedaży przedmiotów będzie przeznaczony na wyjazd polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.

Podziel się:

3 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji