REKLAMA

Zatrzymano sprawców brutalnego napadu na chłopców w Płocku

REKLAMA

We wtorek późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy napadli i okradli dwóch nastoletnich chłopców w Płocku. Policja potwierdza tę dobrą wiadomość – sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

O tym bulwersującym wydarzeniu informowaliśmy we wtorek. W Płocku na ul. Czwartaków dwóch dorosłych mężczyzn napadło na nastolatków, groziło im śmiercią, podduszało. Chłopcom skradziono również telefony komórkowe i czapkę. Do zdarzenia doszło w biały dzień, około godziny 17, wśród licznie przechodzących wówczas osób.

– Podejrzani, nie bacząc na przechodniów, zaatakowali chłopców grożąc pozbawieniem życia, doprowadzili ich do stanu bezbronności i ukradli im telefony. Dzisiaj 19 oraz 27-latek zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty, za które grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Jak się okazuje, oprócz opisywanego przez nas przypadku, do podobnego zdarzenia doszło jeszcze wobec innego, 16-letniego chłopca, na innej ulicy. Sprawcy byli ci sami.

– Napastnicy działali podczas ataków w bardzo podobny sposób. Wybrali swoje małoletnie ofiary przypadkowo. Najpierw grożąc pozbawieniem życia zażądali wydania pieniędzy, kiedy ich nie otrzymali, stosując przemoc doprowadzili 14-latka oraz 16-latka do stanu bezbronności, po czym ukradli im telefony. Po atakach sprawcy szybko oddalali się – tłumaczy oficer prasowa płockiej policji.

Płoccy policjanci zajęli się sprawą natychmiast po otrzymaniu zgłoszeń. Podczas analiz każdej otrzymanej informacji okazało się, że okoliczności dwóch rozbojów na nieletnich zaczęły na pewnym etapie łączyć się w całość, a trop do sprawców zaczął prowadzić śledczych poza granice powiatu płockiego.

– Doskonała analiza i rozpracowanie policjantów z Komisariatu Policji w Płocku już w niespełna dobę od brutalnych ataków doprowadziły do ustalenia napastników. Wczoraj po południu (6 października – przyp. red.) w Gostyninie, płoccy policjanci zatrzymali 19 i 27-latka. Obydwaj to mieszkańcy powiatu gostynińskiego. W toku czynności, funkcjonariusze odzyskali również skradzione telefony – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.W środę zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, za które grozić im może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Mama napadniętego chłopca przesłała do naszej redakcji wiadomość z prośbą o jej zamieszczenie.

Szanowni Państwo. Chciałam serdecznie podziękować za tak duże zaangażowanie i pomoc w ujęciu sprawców, którzy dokonali napaści na mojego syna. Nawet bym nie pomyślała, że tak ogromna ilość osób będzie bezinteresownie dążyła do do ich ujęcia.
Z całego serca dziękuję Panom Policjantom z Komisariatu Policji w Płocku z Podolszyc północnych za tak szybką i sprawną akcję, Gazecie PetroNews Płock za błyskawiczne opublikowanie artykułu, a także innym płockim gazetom, które również nie zostały obojętne na krzywdę wyrządzoną mojemu dziecku.
Serdecznie dziękuję moim kochanym znajomym, oraz osobom obcym, którzy bardzo się przyczynili do ujęcia sprawców.
Jesteście Wielcy!!!
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Monika Sobczak.

Napad na 14-latka w Płocku. Dusił go, ukradł telefon i czapkę, groził że „up…doli mu łeb”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Poldek says:

  Do autora: co jest tą „dobrą wiadomością – że napadli czy to, że sprawcy zostali zatrzymani?

 2. Janusz Bonalski says:

  Wina elgiebete. I lewakóf.

 3. hohohl says:

  Publikować wizerunek

 4. aniaZzielonegoWzgorza says:

  Brawo milicja! W końcu słyszę o jakimś pozytywnym aspekcie, pomijając wlepianie mandatów za brak maseczek ;) a pan złodziejom wielki cz#$ny uuyy do doopy!

 5. Baton says:

  „Policja tylko pączki je”.
  99% komentujących nie ma pojęcia, jak szybko takie akcje są „wyjaśniane”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU