REKLAMA

Zatrzymano płocczanina. Przewoził papierosy bez akcyzy za kilkanaście tysięcy

REKLAMA

Bez wypadków, ale z dziewięcioma kolizjami minęła ostatnia doba w Płocku i powiecie płockim. Policja zatrzymała również mężczyznę, który przewoził papierosy bez akcyzy, a jechał… bez uprawnień.

8 kolizji w Płocku i jedna w powiecie – to bilans ostatniej doby w kronice policyjnej. Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierowcę – w miejscowości Główczyn (gm. Mała Wieś) – a 7 osób doprowadzono do izby wytrzeźwień.

Doszło również do zdarzeń o charakterze kryminalnym.

W nocy z 22 na 23 listopada w miejscowości Łaziska (gm. Słubice) wybito dwie szyby w oknach domu. Wartość strat wyceniono na około 500 zł.

23 listopada policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, na Al. Jachowicza zatrzymali samochód marki skoda, jadący na zagranicznych numerach rejestracyjnych, w którym znaleziono dwa kartony papierosów bez akcyzy.– W czasie kontroli okazało się, że kierującym jest obywatel Polski, 32-letni mieszkaniec Płocka – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz polisy OC – dodał.

Płocczanin został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast pojazd został zabezpieczony na parkingu policji w Płocku.

Okazało się, że w kartonach znajduje się ponad 1000 paczek papierosów oraz krajanka tytoniowa w czarnych, foliowych torbach. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 13,5 tys. zł.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za przewożenie wyrobów akcyzowych. Odpowie także za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz bez ważnej polisy OC.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU