REKLAMA

Zatrzymano płocczanina. Przewoził papierosy bez akcyzy za kilkanaście tysięcy

REKLAMA

Bez wypadków, ale z dziewięcioma kolizjami minęła ostatnia doba w Płocku i powiecie płockim. Policja zatrzymała również mężczyznę, który przewoził papierosy bez akcyzy, a jechał… bez uprawnień.

PowiązaneTematy

8 kolizji w Płocku i jedna w powiecie – to bilans ostatniej doby w kronice policyjnej. Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierowcę – w miejscowości Główczyn (gm. Mała Wieś) – a 7 osób doprowadzono do izby wytrzeźwień.

Doszło również do zdarzeń o charakterze kryminalnym.

W nocy z 22 na 23 listopada w miejscowości Łaziska (gm. Słubice) wybito dwie szyby w oknach domu. Wartość strat wyceniono na około 500 zł.

23 listopada policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, na Al. Jachowicza zatrzymali samochód marki skoda, jadący na zagranicznych numerach rejestracyjnych, w którym znaleziono dwa kartony papierosów bez akcyzy.– W czasie kontroli okazało się, że kierującym jest obywatel Polski, 32-letni mieszkaniec Płocka – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz polisy OC – dodał.

Płocczanin został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast pojazd został zabezpieczony na parkingu policji w Płocku.

Okazało się, że w kartonach znajduje się ponad 1000 paczek papierosów oraz krajanka tytoniowa w czarnych, foliowych torbach. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 13,5 tys. zł.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za przewożenie wyrobów akcyzowych. Odpowie także za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz bez ważnej polisy OC.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU