REKLAMA

Zatrzymano fałszywych oficerów CBŚ

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o oszustwie dokonanym w Płocku, w którym nieznany mężczyzna udawał oficera Centralnego Biura Śledczego. Okazało się, że oszustów działających w Płocku było co najmniej dwóch, mieszkają na Śląsku a pochodzą z Warszawy.

Jak poinformował rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, dzięki współpracy policjantów z garnizonu mazowieckiego i śląskiego, zatrzymano dwóch mężczyzn, oszukujących seniorów. W trakcie zatrzymania, którego dokonano tuż po wyłudzeniu kolejnych pieniędzy, zabezpieczono przy nich ponad 50 tysięcy złotych. – Sprawa jest rozwojowa, a podejrzani już trafili na najbliższe trzy miesiące do aresztu – wyjaśnia Krzysztof Piasek.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili kryminalni z KWP zs. w Radomiu i z KMP w Płocku, którzy ustalili, że odpowiedzialni za oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta CBŚ” mogą przebywać na terenie województwa śląskiego.

– Współpraca z tamtejszymi funkcjonariuszami doprowadziła do zatrzymania w Częstochowie dwóch mężczyzn. 26 i 27-latek, pochodzący z Warszawy, mają już przedstawione pierwsze zarzuty – jednego oszustwa i jednej próby oszustwa. Dzwoniąc do starszych osób, podawali się za oficera CBŚP i kłamali twierdząc, że senior ma wziąć udział w rzekomo policyjnej akcji przeciwko oszustom przekazując pieniądze – relacjonuje rzecznik płockiej policji.Przypomnijmy, że niedawno jeden z mieszkańców Płocka stracił w ten sposób około 30 tysięcy złotych. Teraz policjanci analizują jeszcze inne, podobne sprawy nie tylko z regionu Mazowsza, ale także z innych województw, pod kątem udziału w nich zatrzymanych mężczyzn. Tym natomiast grozi do 8 lat więzienia – decyzją sądu już trafili do aresztu.

– Przypominamy i apelujemy o rozwagę – prawdziwy policjant nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Seniorze, nie daj się nabrać! – przypomina Krzysztof Piasek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU