Zatrzymanie na płockim osiedlu. Przewoził ponad 3,5 tys. paczek towaru bez akcyzy

REKLAMA

Ponad 3,5 tys. paczek papierosów, które nie posiadały wymaganych znaków akcyzy, zatrzymali płoccy policjanci. Nielegalny towar, który miał trafić na jedno z płockich targowisk, mężczyzna przewoził w swoim samochodzie.

Do zatrzymania 37-letniego mężczyzny doszło w wyniku ustaleń policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Do zatrzymania doszło na ulicy jednego z płockich osiedli.

PowiązaneTematy

– Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna przewozi ponad 3 500 paczek papierosów oraz posiada przy sobie gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych i Euro – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, natomiast papierosy zostały zabezpieczone w komendzie policji, celem przekazania ich do Urzędu Celnego w Płocku. Gotówka, którą zatrzymany posiadał przy sobie, również została zabezpieczona przez policjantów, z uwagi na podejrzenie, że pochodzi ona z przestępczego procederu – wyjaśnia rzecznik.

Jak wynika z prowadzonego dochodzenia, papierosy miały trafić na jedno z płockich targowisk miejskich. Ich szacunkowa wartość handlowa to blisko 50 tys. zł. Natomiast wartość uszczuplenia finansowego na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty niemal 80 tys. zł.

– Posiadanie wyrobów akcyzowych w tak znacznej ilości jest przestępstwem skarbowym, określonym w kodeksie karnym skarbowym. Za to przestępstwo przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – tłumaczy Krzysztof Piasek.