Zatrzymanie na płockim osiedlu. Przewoził ponad 3,5 tys. paczek towaru bez akcyzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad 3,5 tys. paczek papierosów, które nie posiadały wymaganych znaków akcyzy, zatrzymali płoccy policjanci. Nielegalny towar, który miał trafić na jedno z płockich targowisk, mężczyzna przewoził w swoim samochodzie.

Do zatrzymania 37-letniego mężczyzny doszło w wyniku ustaleń policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Do zatrzymania doszło na ulicy jednego z płockich osiedli.

– Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna przewozi ponad 3 500 paczek papierosów oraz posiada przy sobie gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych i Euro – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, natomiast papierosy zostały zabezpieczone w komendzie policji, celem przekazania ich do Urzędu Celnego w Płocku. Gotówka, którą zatrzymany posiadał przy sobie, również została zabezpieczona przez policjantów, z uwagi na podejrzenie, że pochodzi ona z przestępczego procederu – wyjaśnia rzecznik.

Jak wynika z prowadzonego dochodzenia, papierosy miały trafić na jedno z płockich targowisk miejskich. Ich szacunkowa wartość handlowa to blisko 50 tys. zł. Natomiast wartość uszczuplenia finansowego na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty niemal 80 tys. zł.

– Posiadanie wyrobów akcyzowych w tak znacznej ilości jest przestępstwem skarbowym, określonym w kodeksie karnym skarbowym. Za to przestępstwo przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – tłumaczy Krzysztof Piasek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji