REKLAMA

Zatrzymali handlarza nielegalnymi papierosami na gorącym uczynku

REKLAMA

Płoccy policjanci operacyjni zarekwirowali znaczną ilość nielegalnego tytoniu. To kolejny krok w walce z wprowadzaniem do obrotu nielegalnych towarów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy zarekwirowali ponad sześć tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. W czwartek, 8 kwietnia, złapali na gorącym uczynku 67-latka, który nielegalny tytoń oferował przechodniom na jednej z płockich ulic.

PowiązaneTematy

– Mężczyzna skrupulatnie ukrywał papierosy w pustostanie. Myśląc, że nie zostanie „przyłapany” wynosił ze swojego magazynu wyliczoną ilość paczek papierosów, przekazując dalej nielegalny towar kupującym. Wpadł na gorącym uczynku. Został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do płockiej komendy policji – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, 67-latek usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze podkreślają, że likwidowanie składów „lewych” papierosów czy tytoniu, zatrzymywanie handlujących niedozwolonymi wyrobami skutecznie zmniejsza czarnorynkowe zaplecze na terenie regionu płockiego.

Policjanci przypominają również, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. palacz says:

  Niech obniżą akcyzę na tytoń to problem sam się rozwiąże

 2. Ha ha says:

  A rembiela to norma co drugi pyta….papierosy?

 3. norman says:

  na bazarze na ul.Rembielinskiego czarni stale handlują fajkami i co,ano nic.

 4. Cynik says:

  Zawsze na Rembielu mam wiele pytań- papierosku? I nic się nie zmienia…

 5. Karen Mkr says:

  nie dostali wkupnego i nie było za darmo to i zgarneli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU