REKLAMA

Zatańczyli „Makarenę” dla chorych dzieci. Kto następny? [FILM]

REKLAMA

Specjalnie dla Neli i Radka mieszkańcy gminy Bulkowo przygotowali wyzwanie, które polega na zatańczeniu „Makareny” i opublikowaniu filmiku z tańca. Każdy taniec wiąże się z wpłatą na konto chorych dzieci. Łącznie potrzeba jeszcze około 160 tys. zł.

Radek Makowski, 15-letni mieszkaniec Bulkowa, ma stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę. Jego rodzice założyli zbiórkę, aby zapewnić mu operację biodra, wydłużenia nogi, prawej stopy oraz dwumiesięczną rehabilitację. Potrzeba na to ponad 200 tys. zł, dotychczas zebrano nieco ponad 30 proc. tej kwoty.

Nela ma niewiele ponad 5 lat. Od 10 miesięcy walczy z guzem móżdżku – medulloblastoma – o IV stopniu złośliwości. Aktualnie jest w połowie chemii podtrzymującej. W tym roku po zakończeniu leczenia potrzebna jej będzie długa i kosztowna rehabilitacja.

Dzieciom postanowili pomóc mieszkańcy gminy Bulkowo, w której mieszkają.

– Pragnąc wesprzeć ich w leczeniu, zorganizowaliśmy taneczną akcję #BulkowoChallenge dla Neli i Radka, do której zapraszamy mieszkańców Gminy Bulkowo, Przyjaciół, Sympatyków oraz wszystkich ludzi dobrej woli – wyjaśnia wójt gminy Bulkowo, Gabriel Graczyk.

W ramach wyzwania, osoby nominowane tańczą układ choreograficzny do piosenki pt. „Makarena” i publikują go na swoim profilu oraz wpłacają minimum 10 zł. Jeśli nie chcą wykonać zadania, wpłacają minimum 20 zł do skarbonek Neli i Radka. Na wykonanie zadania jest 48 godzin, a każda nominowana osoba może nominować kolejne minimum trzy osoby lub instytucje, organizacje czy stowarzyszenia.
Na liście do wykonania zadania są już m.in. Delegatura Urzędu Marszałkowskiego w Płocku wraz z jej dyrektorem, Tomaszem Kominkiem, Gmina Radzanowo z wójtem Sylwestrem Ziemkiewiczem, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego z dyrektor Joanną Banasiak, OSP Nowe Łubki, OSP Bulkowo czy grupa Seniorzy Bulkowo.

A jak zatańczyli przedstawiciele gminy Bulkowo? Zobaczcie na filmiku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Dorota says:

    Brawa! Nie każdy ma odwagę pomagać w taki sposób.

  2. Zenon says:

    Należą się słowa uznania dla Gminy za wsparcie dla potrzebujących i pomysłowość akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU