Zatańcz z uczestnikami YCD. Druga edycja Fame Dance Festiwal w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czerwcu odbędzie się druga edycja darmowych warsztatów tanecznych, które poprowadzą finaliści programu You Can Dance. 

Fame Dance Festiwal to jedna z największych imprez tanecznych odbywających się w Płocku. Czterodniowe, darmowe warsztaty, zakończą się dużą, wieczorową galą tańca w płockim amfiteatrze. Zeszłoroczne zajęcia okazały się ogromnym sukcesem – wzięło w nich udział aż 180 uczestników. – Atmosfera była wprost nieziemska – powiedziała Małgorzata Staniszewska ze Studia Tańca Fame. – Każdy miał zapał do pracy, a wszystkich jednoczył jeden cel – pokaz końcowy, na którym zaprezentowali choreografię – dodała. Finałowa gala zgromadziła w tanecznym show około 200 profesjonalnych tancerzy – z gwiazdami YCD na czele i 180 uczestników warsztatów.

Tegoroczne warsztaty zapowiadają się jeszcze lepiej – najpierw 22 czerwca odbędzie się Turniej Tańca o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA PŁOCKA, skierowanego do szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, jak również do domów spółdzielczych oraz  szkół tanecznych z Płocka. Turniej zobaczymy w  Zespole Szkół nr 5 w Płocku, zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodami dla zespołów są puchary za pierwsze trzy miejsca i dyplomy dla wszystkich uczestników. Zwycięskie grupy taneczne w każdej kategorii wiekowej będą miały możliwość zaprezentowania się podczas  finałowej Gali Fame Dance Festiwal  2,  28 czerwca w płockim amfiteatrze. Więcej informacji na stronie internetowej www.fameplock.pl w aktualnościach  (do pobrania karta zgłoszeń oraz regulamin zawodów).

Kolejny etap to warsztaty taneczne, podczas których ponownie pojawią się Magda Zwierzyńska i Patryk Rożniecki, a także Mateusz Sobecko, czyli finaliści You Can Dance. Zajęcia skierowane są dla osób w każdym wieku. Organizatorzy zdradzają, że dominować będzie hip-hop, wacking, new age oraz pop jazz. W tym roku warsztaty – ze względu na zwiększoną ilość instruktorów – odbywać się będą w dwóch miejscach: w Studiu Tańca FAME (ul. Nowy Rynek 11, wejście od pasażu Vuka Karadzica)  oraz w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9 A). Warsztaty są darmowe, aby wziąć w nich udział trzeba wysłać do 19 czerwca zgłoszenie na adres fameplock@gmail.com – w treści należy podać imię, nazwisko, wiek i numer telefonu oraz imię i nazwisko instruktora warsztatów, u którego chcemy uczestniczyć w lekcji tańca. Karta zgłoszeń do pobrania na stronie www.fameplock.com w aktualnościach. Warsztaty zaczynają się z samego rana 24 czerwca, potrwają do 27 czerwca. Każdy uczestnik otrzyma informację drogą e-mailową o przynależności do danej grupy.  Plan warsztatów będzie dostępny 22 czerwca na stronie organizatora.

Na zakończenie warsztatów ich efekty ocenimy w trakcie finałowej gali, na którą organizatorzy zapraszają 28 czerwca o godz. 19 do amfiteatru. Wówczas uczestnicy kursu wraz z tancerzami zaprezentują na scenie swoje umiejętności. Imprezę poprowadzi – znana płockiej publiczności – para aktorów Teatru Dramatycznego, Szymon i Dorota Cempurowie.

Bezpłatne zaproszenie na Galę Finałową warsztatów można odebrać w Studiu Tańca Fame, ul. Nowy Rynek 11 oraz w POKiS-ie, ul. Tumska 9 A.

W tym roku patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Pomysłodawcą projektu jest Małgorzata Staniszewska – właściciel, instruktor i czynna tancerka Studia Tańca Fame. Organizatorami jest Studio Tańca Fame oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Portal PetroNews.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji