REKLAMA

Zastrzelił mężczyznę na oczach syna

REKLAMA

Tym wydarzeniem w 2003 roku żyło całe miasto. W rejonie ulicy Sienkiewicza i Kolegialnej doszło do zabójstwa Dariusza K. Przez przeszło 14 lat nie udało się nikogo ująć, aż do teraz – płocka policja ustaliła sprawcę tego zdarzenia, czym pochwaliła się podczas odprawy, w której uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu.

PowiązaneTematy

W lutym 2003 roku w rejonie ulicy Sienkiewicza i Kolegialnej, ktoś z bardzo bliskiej odległości strzelił do Dariusza K.  na oczach jego 12-letniego syna. Sprawca szybko zbiegł, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów, z wyjątkiem czapki i rękawiczek, z których zebrano ślady DNA, a które zostały przekazane do badań.

Dzięki rozwojowi techniki i dowodom zebranym 14 lat temu, udało się wytypować 55-letniego sprawcę, mieszkańca powiatu płockiego, któremu od razu postawiono zarzuty zabójstwa oraz nielegalnego posiadania broni.Oskarżony nie przyznaje się do popełnionego czynu, jednak na skutek natychmiastowego wniosku prokuratury o zatrzymanie tymczasowe, sąd wydał wyrok tymczasowego aresztu. Sprawę przejęła prokuratura okręgowa, która cały czas prowadzi dochodzenie.

Dobra wiadomość jest również taka, że w podsumowaniu roku 2016 płoccy policjanci odnotowali najniższą dotąd liczbę przestępstw. Komendant Miejski Policji w Płocku, insp. Jarosław Hofman podziękował wszystkim policjantom, pracownikom Policji oraz władzom samorządowym za bardzo dobrą pracę, która umożliwia zwiększanie bezpieczeństwa w Płocku i powiecie płockim. W spotkaniu uczestniczyli również prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz przedstawiciele miasta i powiatu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU