Zapowiada się szalona Majunia

REKLAMA

Pierwszego dnia Pikniku Europejskiego wieczorem w Ogródku MOSiR będzie królowała muzyka alternatywna, hip-hop oraz techno. Na tegorocznej Majuni zagrają między innymi Adi Nowak & Barvinsky, Killages i Teielte.

12 maja br., podczas pierwszego dnia XX Pikniku Europejskiego, w ogródku MOSiR (plac Dąbrowskiego 2a) odbędzie się Majunia. Wydarzenie będzie miało formę pikniku, więc poza muzyką będzie też grill i zimne napoje. W tym roku Majunia będzie gościć artystów muzyki alternatywnej, hip-hopu i techno, pojawią się tacy wykonawcy jak Adi Nowak & Barvinsky, Killages czy Teielte.

PowiązaneTematy

Artyści

Adi Nowak to nietypowy raper z Poznania, który przykłada ogromną wagę do warstwy lirycznej swoich tekstów. Umiejętnie porusza się po typowych ludzkich sprawach i damsko-męskich relacjach, nie zapominając o oryginalnej zabawie słowem.

Debiutancka EP-ka „Nienajprawdziwsze” (2016) znienacka zatrzęsła krajową sceną, aby w krótkim czasie wygenerować miliony odtworzeń i zwrócić uwagę na poczynania muzyka szerokiej gamy słuchaczy, mediów muzycznych, stacji radiowych czy legendarnej wytwórni Asfalt Records. Po debiutanckiej epce muzyk wydał dobrze przyjęty album „VR”, w którym rozliczył się z przeszłością i napotkał na swojej drodze uzdolnionego artystę z Łodzi o ksywie „Barvinsky”. Muzyczna chemia zaowocowała wspólnym albumem “ĆVIR”, wydanym w 2017 roku.

fot. materiały prasowe

Killages to gruzińska grupa powstała w 2017 roku w Rustawi. Tworzą muzykę oscylującą między alternatywą, rockiem elektronicznym i hip-hopem. Killages wygrali projekt „Newcomers 2017” organizowany przez Altervision Group, co umożliwiło im występ na festiwalu Tibilisi Open Air 2017.

fot. materiały prasowe

Teielte – producent i beatmaker od lat związany z wytwórnią U Know Me Records. Ze swoimi samplerami odwiedził wiele miast oraz festiwali na terenie całej Europy. Zafascynowany rytmem i niskimi częstotliwościami tworzy muzykę z pogranicza trip- hopu, break beatu oraz muzyki filmowej. Wraz z perkusistą Wojtkiem Soburą zaangażował się w projekt SOTEI, a w duecie z raperem Pablo Hudinim tworzy WESPÓŁ.

fot. materiały prasowe

Private Press to duet, który w 2017 roku szturmem wkroczył na scenę techno dzięki swojej debiutanckiej EP-ce dla Technosoul i żywiołowym występom na żywo. Zdeklarowanymi fanami twórczości chłopaków są m.in. Radioslave, Avalon Emerson, Ryan Elliott oraz Jasper Wolff & Maarten Mittendorff.

Aka One – muzykę wykonywaną przez płockiego disc jockeya niełatwo jest zdefiniować. To mieszanka funk, elektroniki, połamanych rytmów afro z bujającym reggae i relaksującym jazzem. Na co dzień współpracuje z hiphopową Palma Records, Etiopem, diva SR oraz Teielte. Poza rodzinnym Płockiem, zaliczył występy w niezliczonej ilości klubów.

Vidno (ex Delaplaya) to DJ, producent, promotor i gramofoniarz. Jest twórcą i pomysłodawcą płockiego Audiobaru, czyli imprezy towarzyszącej Festiwalowi Audioriver. Od wielu lat na scenie, występował z największymi, w tym m.in. z Damianem Lazarusem, Robertem Babiczem czy Michaelem Mayerem.

fot. materiały prasowe

Impreza rozpocznie się 12 maja o godzinie 19 w Ogródku MOSiR. Bilety w cenie 10 zł są do kupienia w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a), w barze Zachęta (ul. Grodzka 9) oraz na stronie.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.