REKLAMA

Zamknięty punkt pobrań krwi w płockiej przychodni. Dlaczego?

REKLAMA

Sprawę zamkniętego punktu pobrania krwi poruszyła w swojej interpelacji radna Wioletta Kulpa. Jak zauważa, w przychodni przy ul. Miodowej w Płocku od środy pacjenci nie mogą oddać krwi na badania. „Rozumiem sezon urlopowy, ale rolą zarządu i osób odpowiedzialnych za organizację pracy w poszczególnych jednostkach jest zapewnienie ciągłości pracy” – pisze radna. Dlaczego punkt został zamknięty?

Punkt Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Miodowej pełni bardzo ważną rolę przychodni specjalistycznej, z której korzysta bardzo dużo pacjentów. Zostali oni zaskoczeni zamknięciem punktu pobrań – wszyscy są odsyłani do Szpitala św. Trójcy. Problem ten poruszyła w swojej interpelacji radna Wioletta Kulpa.

– W dużej mierze są to starsze osoby, często chore, które muszą przyjść na badania na czczo, a są zaskakiwane informacją o braku możliwości pobrania krwi w swojej przychodni. Rozumiem sezon urlopowy, czy często dotykające pracowników choroby, ale rolą zarządu i osób odpowiedzialnych za organizację pracy w poszczególnych jednostkach jest zapewnienie ciągłości pracy – podkreśla radna.

Jak zaznacza, zarząd spółki miejskiej powinien zadbać o to tym bardziej, że cały czas walczy o pacjentów, ponieważ konkurencja na rynku jest bardzo duża. – W mojej opinii, jest to sytuacja niedopuszczalna, kiedy nie zabezpiecza się podstawowych świadczeń wynikających z kontraktu NFZ – zaznacza Wioletta Kulpa, prosząc o jak najszybszą reakcję w celu zabezpieczenia opieki w punkcie pobrań oraz o szczegółowe wyjaśnienia, dlaczego doszło do takiej sytuacji.Zapytaliśmy w PZOZ, z jakiego powodu 22 i 23 sierpnia zamknięty jest punkt pobrań w ww. przychodni, a pacjenci otrzymują informację o wykonaniu pobrania krwi w Szpitalu św. Trójcy. Dlaczego nie powiadomiono o tym wcześniej, np. w komunikacie do mediów?

– Informujemy, iż brak możliwości wykonania badań w punkcie pobrań w Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2 spowodowany był nagłą sytuacją zdrowotną wyjaśnia Inga Kujawa-Zawadzka, Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w PZOZ Sp. z o.o.

Jak tłumaczy, nieplanowana nieobecność dwóch osób oraz dodatkowo okres urlopowy spowodowały, iż zarząd podjął decyzję o wyłączeniu punktu pobrań na dwa dni. – Udostępniliśmy informację, że posiadamy punkt pobrań w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Świętej Trójcy, czynny codziennie, 7 dni w tygodniu od 7.15 do 20. Jednocześnie informujemy, iż od przyszłego tygodnia, tj. od 27 sierpnia br., punkt pobrań w Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2 będzie czynny jak do tej pory, przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku – zapewnia Inga Kujawa-Zawadzka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU