REKLAMA

Zamknięte kolejne ulice. Przez remonty

REKLAMA

Remonty, zamknięte ulice i objazdy. Płoccy kierowcy będą musieli przygotować się na zmiany w ruchu drogowym, w związku z przebudową ulic na przemysłowym Kostrogaju. 

W środę, 19 lipca, spółka PORR zaczyna remont ulic na przemysłowym Kostrogaju, w związku z czym zamyka (po porannym szczycie) przejazd ul. Wiadukt, na odcinku od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Kostrogaj. Zachowany zostanie dojazd do firm, które funkcjonują przy zamykanym odcinku.

Ulica ta pozostanie zamknięta do grudnia br. Prace będą polegały nie tylko na wyremontowaniu drogi, ale także na pogłębieniu przejazdu pod wiaduktem kolejowym w taki sposób, by mieściły się pod tą konstrukcją pojazdy wielkogabarytowe.

Natomiast w poniedziałek, 24 lipca, także po porannym szczycie, PORR zacznie zamykać ul. Kostrogaj (odcinek wykonany z betonowej trylinki). Będzie zamykać go na odcinkach o długości 100-150 metrów i remontować. Długość zamykanego odcinka podyktowana będzie koniecznością i chęcią zapewnienia dojazdu do funkcjonujących tu firm.

– Również w poniedziałek, 24 lipca, PORR zacznie przebudowę ul. Przemysłowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Gwardii Ludowej do skrzyżowania z ul. Kostrogaj (do Powiatowego Urzędu Pracy). Ul. Przemysłowa będzie przebudowywana połówkami jezdni, dzięki czemu ruch będzie odbywał się normalnie – informuje Hubert Woźniak z Urzędu Miasta w Płocku.

Kompleksowa przebudowa i remont ulic na przemysłowym Kostrogaju ma zakończyć się latem przyszłego roku. Kontrakt ten opiewa na 24,5 mln zł, ale 10,5 mln zł wynosi zdobyta przez Urząd Miasta dotacja z Unii Europejskiej.W związku z zamknięciem dla ruchu ulic Wiadukt i Kostrogaj na czas przebudowy, od czwartku 20 lipca 2017 r. do odwołania autobusy linii 4, 24 i 37 nie będą przejeżdżały przez ulice Kostrogaj i Wiadukt.

W dni powszednie, w godzinach szczytu, na trasie Gwardii Ludowej – Przemysłowa – Kostrogaj kursować będą autobusy linii zastępczej x4. Na ul. Kostrogaj przy skrzyżowaniu z ul. Wiadukt utworzona zostanie pętla Kostrogaj (zastępczy). Przystanki Wiadukt i Kostrogaj, magazyny nie będą obsługiwane.

Autobusy linii 4 i 24:

  • W obydwu kierunkach przejadą ulicami Gwardii Ludowej i Bielską bez wjazdu w ulice Kostrogaj i Wiadukt.
  • Na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach Przemysłowa (na ul. Gwardii Ludowej) i Lotnisko (na ul. Bielskiej).
  • Z przystanku Kostrogaj, straż (na ul. Gwardii Ludowej) w godzinach szczytu w dni powszednie odjeżdżać będą autobusy linii x4 w kierunku pętli tymczasowej Kostrogaj (zastępczy). Uwaga – przejście piesze do ulicy Wiadukt od strony ulicy Bielskiej nie będzie możliwe.

Autobusy linii zastępczej x4:

  • rozpoczną trasę na ulicy Gwardii Ludowej na przystanku Kostrogaj, straż (możliwość przesiadki z linii 4 i 24), następnie zatrzymają się na przystankach: Kostrogaj, zajezdnia 04 (na ul. Przemysłowej – możliwość przesiadki z linii 37), Kostrogaj, zajezdnia 02 (przy PUP), Kostrogaj, zakłady i zakończą trasę na tymczasowej pętli Kostrogaj (zastępczy) przy skrzyżowaniu ulic Kostrogaj i Wiadukt;
  • z pętli tymczasowej Kostrogaj (zastępczy) przejadą zatrzymując się na przystankach Kostrogaj, zakłady i Kostrogaj, zajezdnia 01 (przy PUP) do przystanku Kostrogaj, straż na ul. Gwardii Ludowej (tam możliwość przesiadki na linie 4 i 24 w kierunku centrum).

Autobusy linii 37:

  • w kierunku Kostrogaju od ulicy Targowej przejadą ulicami Bielską, Gwardii Ludowej i Przemysłową do pętli Kostrogaj; na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach Przemysłowa (na ul. Gwardii Ludowej), Kostrogaj, zajezdnia (na ul. Przemysłowej), Przemysłowa, zakłady i Kostrogaj (pętla);
  • w kierunku Podolszyc / Borowiczek trasę rozpoczną na pętli Kostrogaj i przejadą ulicami Przemysłową, Gwardii Ludowej i Bielską; na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach Kostrogaj (pętla), Przemysłowa, zakłady, Kostrogaj, zajezdnia 03 (na ul. Przemysłowej przy KM) i Przemysłowa (na ul. Gwardii Ludowej).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU