REKLAMA

Zamiast sufitu, niebo i gwiazdy. To możliwe!

REKLAMA

Marzyliście kiedyś o tym, żeby leżąc w łóżku wpatrywać się w gwiazdy na ciemnym niebie? A może macie nietypowo niskie lub wysokie wnętrza i wasz sufit nijak nie pasuje do reszty wystroju? W Płocku jest firma, która pomoże zrealizować Wasze marzenia.

PowiązaneTematy

Świat idzie naprzód, rozwija się technologia, nawet w kwestii tak – wydawałoby się – banalnej, jak sufit. Dotychczas, jeśli chcieliśmy mieć wyjątkowe sklepienie naszych pomieszczeń, mogliśmy założyć sufit podwieszany, pomalować go na różne kolory, uważając przy tym, żeby nie najechać na linię krawędzi ściany i sufitu innym kolorem. Teraz te problemy mogą zniknąć. W Płocku powstała firma M KWADRAT, która proponuje sufity nowoczesne i spełniające wymagania każdego klienta.

– Stworzyliśmy M KWADRAT w 2017 roku, aby wyjść naprzeciw wymagającym klientom, którzy wysoko cenią sobie nowoczesne wnętrza – mówi Jakub Bednarski, właściciel punktu sprzedaży. – Oferujemy sufity napinane, które zainspirowały nas, ze względu na możliwość uzyskania niesamowitych efektów w najwyższym standardzie wykonania – tłumaczy.

fot. materiały producenta

Co to są sufity napinane? Najprościej mówiąc, to folia PCV, która może być błyszcząca lub matowa, biała lub kolorowa, a nawet z nadrukiem. Do tego można w niej montować różnego rodzaju oświetlenie, dzięki czemu nasze marzenie o gwieździstym niebie na suficie jest w zasięgu ręki. Folia pochodzi od renomowanego producenta Alteza z Łodzi, a na trwałość powłoki sufitu otrzymamy 15 lat gwarancji producenta.

– Sufity napinane to nowoczesne i ekonomiczne wykończenie każdego rodzaju wnętrza. Doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i lokalach użyteczności publicznej. Największą ich zaletą jest to, że nadają każdemu wnętrzu unikatowy i niepowtarzalny wygląd – wyjaśnia pan Jakub.

fot. materiały producenta

Czym różnią się od tradycyjnych sufitów podwieszanych? Przede wszystkim pozwalają na całkowitą dowolność, nie tylko w doborze koloru czy faktury, ale również kształtu sufitu. Sufit napinany jest też bardzo lekki, co nie powoduje obciążenia istniejącego stropu. Za jego pomocą można obniżać wysokie pomieszczenia, a w przypadku niskich pomieszczeń, stosując folie z lustrzanym odbiciem, wizualnie podwyższyć je, nie tracąc cennej przestrzeni.

No właśnie, to kolejna różnica. Sufit napinany nie powoduje obniżenia pomieszczeń, gdyż montowany jest na profilach przysufitowych o wysokości jedynie ok. 3 cm. Można w nim montować praktycznie wszystkie rodzaje oświetlenia tradycyjnego i niekonwencjonalnego (led, światłowód) oraz podświetlać go od góry. Do tego możemy zamontować systemy wentylacji i nawiewu.

fot. materiały producenta

Co jeszcze? Sufit napinany jest odporny na przenoszenie drgań, ale i antyelektrostatyczny, co oznacza, że nie przyciąga drobin kurzu i innych zanieczyszczeń. Sufit napinany jest wodoodporny, chroni więc pomieszczenie przed zalaniem z góry (wytrzymuje ciężar ok 120 litrów na 1 m2) oraz stanowi ochronę przeciwwilgociową. A jeśli będzie taka potrzeba, można go umyć za pomocą wody i mikrofibry.

Fascynujące są też możliwości oświetlenia naszego sufitu.– Możemy, oczywiście, zainstalować wszystkie typy oświetlenia, od żyrandoli, przez lampy stropowe, po specjalne szpilki „skystar”, które dadzą efekt gwieździstego nieba, o różnych kolorach. Dzięki wykorzystaniu folii transparentnej (półprzezroczystej) natomiast, źródłem światła może być… sam sufit, który będzie oświetlał pomieszczenia całą swoją powierzchnią. Wystarczy do tego umieścić nad nim oświetlenia LED – tłumaczy pan Jakub.

fot. M Kwadrat

Sufit podwieszany jest niezastąpiony, jeśli chcemy optycznie podwyższyć sufit w naszym mały mieszkanku w bloku. Powiększy też nam przestrzeń, jeśli zastosujemy folię z połyskiem.

A teraz to, co dla przeciętnego kupującego najważniejsze – cena. Otóż koszt sufitu napinanego, w wersji podstawowej, nie odbiega od kosztu sufitów podwieszanych, a montuje się go 5 razy szybciej! W przeciwieństwie do tradycyjnego sufitu z karton-gipsu, jego montaż nie wymaga wynoszenia mebli, ani gruntownego sprzątania. Tymczasem wygląd jest nieporównywalnie bardziej nowoczesny i daje dużo większe możliwości kreatywnego wykorzystania.

Dzieje się tak, dzięki szerokiej gamie folii, wykorzystywanych do sufitu napinanego. – Możemy wybrać folię błyszczącą, lustrzaną, matową, satynową lub transparentną, która wykonana będzie w bogatej palecie kolorów, zarówno jednolitych, jak i wzorzystych. Nadrukować można na niej dowolną fotografię lub grafikę. W pokoju dziecinnym lub sypialni możemy pozwolić sobie na błękitne niebo, zaś w łazience np. na las tropikalny – tłumaczy właściciel M KWADRAT.

Podkreślić jeszcze należy szybką realizację zlecenia – od wyceny wstępnej w lokalu, przez pomiar u klienta do montażu. – Większość sufitów montowana jest w ciągu 1-2 dni roboczych – przyznaje pan Jakub, dodając, że zależy to od stopnia skomplikowania sufitu, który może być również np. pofalowany.

Jeśli więc chcecie każdą noc spędzać pod gwiazdami lub pochwalić się znajomym niebanalnym wnętrzem, zapraszamy do biura firmy M KWADRAT przy ul. Rembielińskiego 8 w Płocku. – W lokalu oferujemy dostęp do najnowszych katalogów folii, aby nasi klienci mogli osobiście zobaczyć dostępne materiały wykończeniowe i efekty świetlne, jakie można uzyskać z połączenia technologii LED z sufitami napinanymi – zachęca Jakub Bednarski.

Pełną ofertę znajdziecie na stronie sufityplock.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU