Zamiast kłótni, dogadaj się!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już niebawem Międzynarodowy Dzień Mediacji. Z tej okazji funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku przyłączają się do działań, jakie w tym okresie będą prowadzone na całym świecie.

Od 16 do 20 października br. będzie trwał Tydzień Mediacji. W tym czasie, 19 października, przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku przyłączają się do działań, jakie w tym okresie będą prowadzone na całym świecie.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

– W Płocku, w celu dotarcia do jak największego grona osób z informacją, w jaki sposób można rozwiązać sporne sprawy na drodze mediacji, zostaną zorganizowane punkty konsultacyjne dla osób zainteresowanych takim sposobem załatwienia spraw. W punktach konsultacyjnych będzie pełnił dyżur również zawodowy mediator – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Punkty zostaną zorganizowane w następujących dniach i miejscach:
– 16 października, w godzinach 12.30-15.00, w Komisariacie Policji w Gąbinie, ul. Tylna 6
– 17 października, w godzinach 12.30-15.30, w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, al. Kilińskiego 8
– 19 października, w godzinach 12.30-15.30, w Komisariacie Policji w Płocku przy ul. Armii Krajowej 62, na osiedlu Podolszyce Północ.

Listy stałych mediatorów oraz wykazy osób i instytucji uprawnionych do prowadzenia mediacji w sprawach karnych i nieletnich prowadzi prezes sądu okręgowego. Dane kontaktowe stałych mediatorów oraz mediatorów z list prowadzonych przez ośrodki mediacyjne znajdują się na stronach internetowych sądów okręgowych. Więcej informacji na temat mediacji na stronie: mediacja.gov.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji